Polskie Radio
Section05
Grzegorz Napieralski

PR24 Wizy z czasów PO-PSL pod lupą prokuratury. Napieralski: to dokumenty sprzed dziesięciu lat

- Pan Zbigniew Ziobro sięga po dokumenty sprzed ośmiu, dziesięciu lat, a co robił przez ostatnich osiem lat, jak był Prokuratorem Generalnym - pytał retorycznie w Polskim Radiu 24 poseł PO-KO Grzegorz Napieralski odnosząc się do wystąpienia ministra sprawiedliwości poświęconego nieprawidłowościom przy wydawaniu polskich wiz przez rząd PO-PSL. Powtórzył też przesadzoną, w świetle ustaleń prokuratury, liczbę wiz do Polski wydanych rzekomo z naruszeniem prawa przez rząd PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Grzegorz Napieralski

PR24 Lider Agrounii na listach PO. Sachajko: Tusk wycina wszystkich niepokornych

- Donaldowi Tuskowi chodzi o to, żeby w niektórych powiatach - tam, gdzie PSL jest silny - odebrać im jeden-dwa proc. tak, żeby oni nie przekroczyli tego 8-proc. progu. (...) Dzięki temu PO zyska dwa-trzy proc. więcej i z Konfederacją będą mieli większość - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, komentując przyjęcie na listy Koalicji Obywatelskiej lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Grzegorz Napieralski Jarosław Sachajko Bogusław Liberadzki Jacek Ozdoba POLSKA polityka wybory kampania wyborcza wybory 2023

PR24 Napieralski: problem nielegalnych odpadów powinno w Polsce rozwiązać państwo

- W Polsce są przepisy prawa, również w kwestii śmieci. Jeżeli ma powstać wysypisko śmieci komunalnych, czy innych, jak szkło itd., to ktoś daje na to zgodę, a potem to wysypisko funkcjonuje. Zgodnie z literą prawa powinno przyjmować takie śmieci, jakie zostały mu przyznane - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PO-KO Grzegorz Napieralski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Grzegorz Napieralski śmieci odpady lubuskie

Pięć kłamstw Grabca i Napieralskiego. Minister cyfryzacji punktuje polityków Koalicji Obywatelskiej

Minister cyfryzacji Janusz Cieszyński udostępnił w sieci nagranie, w którym prostuje przekłamania i manipulacje jakich dopuścili się politycy Koalicji Obywatelskiej nt. ustawy o ochronie dzieci przed pornografią. - W pięć minut, padło pięć kłamstw - komentował ostatnią konferencję prasową Jana Grabca i Grzegorza Napieralskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Janusz Cieszyński Jan Grabiec Grzegorz Napieralski Platforma Obywatelska

PR24 "Nie ma zgody na przymusową relokację". Małgorzata Paprocka o pakcie migracyjnym

- Trzeba zwrócić uwagę na element przymusowości relokacji. Czy osoby, które napływały do UE, w ogóle do Polski chcą trafić? A jeśli tak, to jaka jest podstawa zatrzymywania i zamykania ich w różnego rodzaju ośrodkach czy - mówiąc wprost - w obozach? To jest również pytanie o prawa tych osób - mówiła w Polskim Radiu 24 minister w Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka. Gośćmi audycji byli także: Wanda Nowicka (Nowa Lewica), Krzysztof Lipiec (PiS), Włodzimierz Tomaszewski (Partia Republikańska), Grzegorz Napieralski (PO).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 imigranci w Europie Unia Europejska POLSKA polityka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Wanda Nowicka Krzysztof Lipiec Grzegorz Napieralski

"Zabrano w ciągu roku pieniądze, teraz oddaje się ich mniej". Napieralski o rozliczeniach PIT

- Rząd mówi, że wprowadził coś takiego jak Polski Ład, przez cały rok zabierał ludziom pieniądze na podatki, a teraz się chwali, że z powodu błędnych decyzji musi je zwracać. Przez rok nasze pieniądze były trzymane na kontach urzędów skarbowych, teraz nam je zwracają - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Unia Europejska Adrian Klarenbach Grzegorz Napieralski

Sikorski brał pieniądze od obcego państwa. Napieralski: nie widzę w tym nic niemoralnego

Jak informują holenderskie media, Radosław Sikorski zarabiał 100 tys. dolarów rocznie za doradzanie przy organizacji zamkniętej konferencji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Polskim Radiu 24 komentował to Grzegorz Napieralski z Koalicji Obywatelskiej, który stwierdził, że nie widzi w tej sprawie żadnego problemu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Radosław Sikorski korupcja Krzysztof Świątek Grzegorz Napieralski

Jedna lista opozycji? Napieralski: przykład Zjednoczonej Prawicy pokazuje, że warto

- Jarosław Kaczyński w 2015 roku pokazał, że jeżeli się buduje duży blok polityczny, to można wygrać wybory. (...) Taki przykład można pokazać koleżankom i kolegom z Lewicy i z ruchu Szymona Hołowni, że to jednak warto. Ale jeszcze wszystko przed nami - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski, pytany o szanse na utworzenie wspólnej listy wyborczej opozycji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Grzegorz Napieralski POLSKA polityka wybory wybory w Polsce zjednoczona prawica

"Panie wyszły poza ramy swojej działalności". Jan Mosiński o odwołaniu dwóch warszawskich prokurator

- Nieuprawnione przekazanie informacji dotyczących śledztwa, instruowanie, to są zarzuty, które pokazują, że zamiast właśnie działać i ścigać przestępców czy też działać w ramach prawa, panie wyszły poza ramy swojej działalności - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem audycji był także Grzegorz Napieralski (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Polskie Radio 24 sądownictwo prokuratura POLSKA Grzegorz Napieralski Jan Mosiński koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

"Wiarygodność była na minus 1, a jest może zero". Sobolewski o wątku Napieralskiego w aferze taśmowej

- Będziemy oczekiwali wyjaśnień chyba w pierwszej kolejności od Donalda Tuska, który ten temat wywołał - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS. Mówił o zeznaniach Marcina W., które wskazują na jego związki z Grzegorzem Napieralskim z KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera taśmowa prokuratura Grzegorz Napieralski polityka Krzysztof Sobolewski

Łukaszenka chwali Tuska. Rzymkowski: ostatni dyktator Europy jest zachwycony postawą lidera PO

Goście "Sztuki słuchania" skomentowali wypowiedź białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki, który stwierdził, że Donald Tusk jest "silnym politykiem". - Na pewno jest to wielkie nieszczęście dla Donalda Tuska. Ostatni dyktator Europy jest zachwycony jego postawą i głosi peany - mówił wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski. Do sprawy odnieśli się też Grzegorz Napieralski (KO), Jarosław Sachajko (Kukiz'15) i Maciej Gdula (Lewica). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Grzegorz Napieralski Tomasz Rzymkowski Jarosław Sachajko Donald Tusk Aleksander Łukaszenka POLSKA polityka