Polskie Radio
Section05
handel w niedzielę

Ograniczenia handlu w niedziele. Komentarze ekspertów

Rada Ministrów rekomenduje dalsze prace nad obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Rząd jednak zgłosił do niego kilkanaście uwag - poinformował na konferencji prasowej rzecznik rządu, Rafał Bochenek. O inicjatywie w Polskim Radiu 24 mówili Alfred Bujara (NSZZ „Solidarność”) i Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rząd Beaty Szydło handel Solidarność handel w niedzielę Jeremi Mordasewicz e-handel handel w internecie

Ograniczenia handlu w niedziele. Jest stanowisko rządu

Rada Ministrów rekomenduje dalsze prace nad obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Ta sprawa była jednym z tematów wtorkowego posiedzenia rządu. W Polskim Radiu 24 o wpływie potencjalnych zmian na rynek pracy mówiły Maria Brincken z NSZZ "Solidarność" i Izabela Przybysz, ekspert ds. rynku pracy z Instytutu Spraw Publicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel handel w niedzielę sklepy Solidarność

Niedziele bez wizyt w markecie? Stanowisko rządu

Rząd ma we wtorek zająć się obywatelskim projektem dotyczącym ograniczenia handlu w niedzielę. Opracowany przez NSZZ "Solidarność" projekt przewiduje zakaz w większości placówek handlowych, ale jest wiele wyjątków. Mówili o tym goście Pulsu Gospodarki Mariusz Pawlak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), Radosław Żydok (Fundacja Republikańska) i Roland Paszkiewicz (Dom Maklerski Pekao SA).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel handel w niedzielę sklepy

Nowe propozycje w sprawie zakazu handlu w niedziele

Solidarność zaprezentowała propozycje zmian do obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Najważniejsze zmiany to wyłączenia dla nowych branż oraz złagodzenie sankcji za złamanie przepisów. O sprawie mówili w Pulsie Gospodarki prof. Elżbieta Mączyńska (prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego), Mariusz Adamiak (PKO BP) i Ignacy Morawski (ekonomista, założyciel portalu spotdata.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel w niedzielę e-handel Solidarność Elżbieta Mączyńska Sylwia Zadrożna Ignacy Morawski

Zakaz handlu w niedzielę. Wkrótce stanowisko rządu

W najbliższym czasie rząd przedstawi stanowisko w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę – zapewniła w "Sygnałach dnia" szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Minister zaznaczyła, że resort, którym kieruje, nie przygotowuje stanowiska odrzucającego ten projekt.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Rafalska Ministerstwo Rodziny Piotr Gociek Daniel Wydrych POLSKA handel w niedzielę zasiłek bezrobocie