Polskie Radio
Section05
Wojciech Dąbrowski

"KE ma wyśmienitych prawników, potrafią czytać przepisy"

Jeżeli łamiemy konstytucję i skracamy kadencję aktualnie obowiązującego prezesa Sądu Najwyższego, to każda poprawka będąca tego następstwem jest nie do przyjęcia - powiedział w audycji "W samo południe" poseł Platformy Obywatelskiej i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Wojciech Wilk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa Wojciech Dąbrowski prawo sąd krs Sąd Najwyższy

Jacek Świat: pomnik to hołd dla pielgrzymujących do Katynia

- Wśród ofiar było nazwisko żony. Nie miałem złudzeń – bo telefon był wyłączony, a żona była "gadułą”. Choć tak, był cień niepewności, że żona pojechała pociągiem – wspominał dzień katastrofy Jacek Świat, mąż Aleksandry Natalli-Świat. Ocenił, że Rosjanie są winni lub współwinni - czy to ma być zamach, czy zaniedbanie, a zatem nie powinni sądzić w swojej sprawie. Nie można dać złodziejowi prawa do sądzenia - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojciech Dąbrowski katastrofa smoleńska

Sygnalista w pracy. Bohater czy donosiciel?

Rząd pracuje nad uregulowaniem przepisów dotyczących ochrony prawnej tzw. sygnalistów, czyli osób zgłaszających nieprawidłowości w firmach, korupcję czy przestępstwa. Instytucja sygnalisty oraz zakres jego praw i obowiązków została zapisana w projekcie ustawy o jawności życia publicznego. Wielu komentatorów ma jednak problem, czy sygnalistów traktować jako bohaterów, którzy walczą ze złem w życiu publicznym czy jako donosicieli?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojciech Dąbrowski praca pracodawcy korupcja