Polskie Radio
Section05
Wojciech Dąbrowski

Budowa drugiej elektrowni jądrowej w Polsce. Minister Moskwa wydała decyzję

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa wydała decyzję zasadniczą dotyczącą budowy w Polsce drugiej elektrowni jądrowej. Jak informuje resort, wnioskodawcą było PGE PAK Energia Jądrowa. Elektrownia ma powstać we współpracy z koreańską firmą KHNP w Koninie/Pątnowie w Wielkopolsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Anna Moskwa energetyka energia atomowa prąd bezpieczeństwo Ministerstwo Klimatu i Środowiska Konin Wielkopolska wielkopolskie inwestycje GOSPODARKA Wojciech Dąbrowski

Prezes PGE: Turów jest legalnie działającą kopalnią, która dostarcza 7 proc. energii dla Polski

- Decyzja polskiego sędziego jest decyzją skandaliczną, która godzi w bezpieczeństwo energetyczne Polski. Zapewniam wszystkich, że Turów będzie pracował, będzie produkował energię elektryczną i nie poddamy się - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Dąbrowski, prezes PGE.
Zobacz więcej na temat:  PGE Turów energia elektryczna energetyka bezpieczeństwo energetyczne węgiel kopalnia Turów POLSKA Wojciech Dąbrowski polityka Grzegorz Jankowski

IX Międzynarodowy Festiwal Ignacego Jana Paderewskiego. "To wydarzenie interdyscyplinarne"

Tradycyjnie, już od dziewięciu lat, w pierwszej połowie listopada w stołecznych salach koncertowych wybrzmiewają utwory wielkiego i cenionego kompozytora Ignacego Jana Paderewskiego. W Warszawie dobiega końca IX Międzynarodowy Festiwal I.J. Paderewskiego, o którym opowiadał w "Muzycznej Jedynce" dyrektor festiwalu - Wiesław Dąbrowski. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Wojciech Dąbrowski Ignacy Jan Paderewski muzyka klasyczna kompozytor MUZYKA

Elektrownia jądrowa w Pątnowie? Prezes PGE: mieszkańcy bardzo pozytywnie odpowiadają na tę inicjatywę

- Firma ZE PAK - nasz partner biznesowy, który w tym rejonie operuje - rozmawiała z samorządami, mieszkańcami. Ta inicjatywa jest bardzo pozytywnie odbierana przez lokalną społeczność. Poza tym, że przyniesie Polsce i PGE ogromne korzyści, zapewni bezpieczeństwo energetyczne, to w tym rejonie Polski także zapewni dodatkowe miejsca pracy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg PGE Wojciech Dąbrowski Korea Południowa energetyka elektrownia atomowa

Do końca sezonu PGE zaimportuje 10 mln ton węgla. Dąbrowski: nie będzie problemów w zimie

- Sprowadziliśmy już 4 mln ton węgla, do końca roku będzie to 8 mln ton. Natomiast do końca sezonu łącznie zaimportujemy 10 mln ton. To o 30 proc. więcej, niż do tej pory sprowadzały wszystkie spółki w Polsce, jeśli chodzi o import drogą morską. Pragnę zapewnić wszystkich klientów PGE, że nie będzie problemów z węglem w zimie - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia prezes spółki Wojciech Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Jankowski Wojciech Dąbrowski PGE węgiel bezpieczeństwo energetyczne energetyka GOSPODARKA

Prezes PGE: dostawy energii elektrycznej i ciepła nie są zagrożone

Prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski zapewnił, że jesteśmy bezpieczni, mamy własne źródła wytwarzania energii elektrycznej i zapasy paliwa. Dodał, że ochrona obiektów spółki jest wzmocniona. - Grupa współpracuje ze wszystkimi służbami odpowiadającymi za bezpieczeństwo w Polsce, szczególnie z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego - poinformował.
Zobacz więcej na temat:  PGE Wojciech Dąbrowski bezpieczeństwo energetyczne Katarzyna Gójska Jedynka Ukraina

Ten projekt ma upamiętnić tragiczne wydarzenia. Czym są tablice Tchorka?

W Warszawie i jej okolicy powstało ponad 400 tzw. tablic Tchorka, które miały upamiętnić wydarzenia związane z egzekucjami Polaków podczas II wojny światowej. Wiele z nich jednak nie przetrwało. PGE Polska Grupa Energetyczna w ramach projektu "Tablice Pamięci" przywraca im świetność i przypomina tragiczne historie, którym są poświęcone. 
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak Wojciech Dąbrowski II wojna światowa PGE