Polskie Radio
Section05
hipermarket

Zbigniew Gryglas: niedziela to dzień dla rodziny

11 marca tego roku to pierwsza niedziela, kiedy nie zrobimy zakupów w większości dużych sklepów w Polsce. Najbliższe niedzielne zakupy będą możliwe 25 marca. Zgodnie z nowym prawem, w każdym miesiącu br. dwie niedziele będą handlowe - pierwsza i ostatnia. O handlu w niedzielę mówił w audycji 24 Pytania wiceprezes Porozumienia Zbigniew Gryglas.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Gryglas handel w niedzielę sklepy krs Sąd Najwyższy Solidarność hipermarket

PiS: niedziele wolne od handlu wejdą stopniowo

- W naszym projekcie, projekcie Solidarności, było zapisane by wszystkie niedziele były wolne od handlu. Na to liczyli pracownicy. Ale proponowaliśmy też stopniowe dochodzenie do tego rozwiązania i tak też ma się stać – powiedział w Polskim Radu 24 Alfred Bujara z NSZZ Solidarność. W środę wieczorem odbyło się drugie czytanie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność PSL handel hipermarket

Nawet Ukraińcy nie chcą już pracować za 2 tysiące złotych

Pracownicy sieci handlowych domagają się podwyżek wynagrodzeń. Z protestami związków zawodowych spotykają się m.in. Biedronka i Tesco. Pracownicy Biedronki gotowi są protestować, bo - jak twierdzą - nie dostają możliwości urlopu w okresie letnim. W audycji Rządy Pieniądza rozmawiali o tym dr Przemysław Kwiecień (X-trade Brokers), Jakub Borowski (Bank Credit Agricole) i ekonomista Marek Zuber.
Zobacz więcej na temat:  handel hipermarkety hipermarket rynek pracy praca