Polskie Radio
Section05
Jan Tomaszewski

Minęło 50 lat od słynnego meczu Anglia - Polska. Reportaż "Wembley 1973" [POSŁUCHAJ]

50 lat temu piłkarska reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Kazimierza Górskiego zremisowała w Londynie na stadionie Wembley z Anglią 1:1. Ten wynik zapewnił Biało-Czerwonym awans do mistrzostw świata. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Krzysztofa Kuzaka pt. "Zwycięski remis". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Krzysztof Kuzak Kazimierz Górski pr poleca reportaż w Jedynce Jan Tomaszewski

50 lat temu Polska zafundowała Anglii koniec świata

"Boże, oddam pięć lat życia, żeby tylko tutaj nie było kompromitacji” - prosił przed meczem Jan Tomaszewski. 17 października 1973 roku reprezentacja Polski pod wodzą Kazimierza Górskiego wywalczyła na Wembley remis, ale jakby wygrała. Biało-Czerwoni mieli otwartą drogę do mundialu w RFN. W 50. rocznicę tamtych wydarzeń zapraszamy do posłuchania archiwalnej relacji Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Kazimierz Górski SPORT Jan Tomaszewski

Szczęsny jak Tomaszewski. Wielkie osiągnięcie Polaka

W środowym meczu Polski z Argentyną na piłkarskich mistrzostwach świata Wojciech Szczęsny obronił rzut karny egzekwowany przez Leo Messiego. Polski bramkarz przeszedł do historii jako trzeci golkiper, który na jednym mundialu obronił dwa rzuty karne w regulaminowym czasie gry. Co ciekawe, Szczęsny jest drugim Polakiem w tym wąskim gronie. 
Zobacz więcej na temat:  wojciech szczęsny SPORT Piłka nożna mistrzostwa świata Katar 2022 reprezentacja Polski Jan Tomaszewski

Gol-widmo, król Lato i zawody - historia naszych inauguracji

Reprezentacja Polski tylko raz w swojej historii wygrała mecz otwarcia podczas piłkarskich mistrzostw świata. Czesław Michniewicz musi zadbać o poprawienie niekorzystnych statystyk, a przede wszystkim uniknąć czwartej kolejnej inauguracyjnej porażki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 Czesław Michniewicz reprezentacja Polski reprezentacja Meksyku grzegorz lato Kazimierz Deyna Jan Tomaszewski Zbigniew Boniek Antoni Piechniczek Kazimierz Górski Jerzy Engel Paweł Janas Adam Nawałka Grzegorz Krychowiak

ANALIZA Czesław Michniewicz musi odejść? "Kadra gra coraz gorzej"

To już nie są ćwiczenia, to prawdziwy alarm. Reprezentacja Polski przegrała po raz trzeci z rzędu na Stadionie Narodowym i została wygwizdana przez wiernych zazwyczaj kibiców. Do mundialu w Katarze zostały dwa miesiące, a my wciąż szukamy stylu. Czy sugerowana choćby przez Jana Tomaszewskiego zmiana trenera Michniewicza na ostatniej prostej mogłaby przynieść pożądane efekty?
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Narodów Robert Lewandowski Czesław Michniewicz Cezary Kulesza Paulo Sousa reprezentacja Polski Katar 2022 Jan Tomaszewski Zbigniew Boniek

"To czarny dzień w polskiej piłce". Jan Tomaszewski o wyborze Czesława Michniewicza na selekcjonera

– Wybór Czesława Michniewicza uważam za czarny dzień w polskiej piłce. Selekcjoner reprezentacji jest to jeden z przedstawicieli narodu. Musi być poza wszelkimi podejrzeniami – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jan Tomaszewski, były reprezentant Polski.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Jan Tomaszewski Czesław Michniewicz Piłka nożna mistrzostwa świata Katar 2022 Bartłomiej Graczak Trójka PZPN Cezary Kulesza

Jan Tomaszewski: poniedziałek to ostateczny termin na ogłoszenie selekcjonera reprezentacji

Mam nadzieję, że prezes Kulesza w poniedziałek ogłosi już selekcjonera - mówił w Polskim Radiu 24 legendarny bramkarz polskiej reprezentacji Jan Tomaszewski. Jego zdaniem poniedziałek, to termin ostateczny. Zwrócił też uwagę na konieczność oddzielenia funkcji selekcjonera na najbliższe dwa lata i funkcji selekcjonera na najbliższe dwa mecze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SPORT Piłka nożna Jan Tomaszewski PZPN reprezentacja Polski

TYLKO U NAS Rezygnacja Sousy to "najszczęśliwsza dymisja w historii"

W niedzielę Paulo Sousa poinformował prezesa PZPN Cezarego Kuleszę, że chce opuścić reprezentację Polski. Jan Tomaszewski w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl przyznaje, że w takiej sytuacji szanse na udane baraże wzrosły. - Według mnie, to jest najszczęśliwsza dymisja w historii polskiej piłki - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Paulo Sousa Katar 2022 Jan Tomaszewski

TYLKO U NAS Obawy legendy. "Sousa nie gwarantuje nam przepustki na MŚ"

Reprezentacja Polski jest na ostatniej prostej, by zagwarantować sobie udział w barażach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Jan Tomaszewski obawia się jednak, że pod wodzą Paulo Sousy Biało-Czerwoni mogą nie uzyskać upragnionego awansu. - Obym się mylił, ale, moim zdaniem, Paulo Sousa nie gwarantuje nam przepustki do Kataru - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Polski Paulo Sousa Jan Tomaszewski

TYLKO U NAS Co Cash da kadrze? "Jest jedno niebezpieczeństwo"

Matty Cash otrzymał pierwsze powołanie do reprezentacji Polski i ma szansę na występ w meczach z Andorą (12 listopada) i Węgrami (15 listopada). Jan Tomaszewski w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wyraził swoje obawy w związku z decyzją selekcjonera. Legendarny bramkarz zwrócił też uwagę na brak zawodników z Ekstraklasy na listopadowym zgrupowaniu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski matty cash Paulo Sousa Katar 2022 opinie Jan Tomaszewski