X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
kolektory słoneczne

Inteligentne systemy oświetlania ulic przez włodarzy

Inteligentne systemy oświetlania ulic przez włodarzy wielu miast traktowane są jeszcze jak opowieści science fiction. Na Dolnym Śląsku jest jednak taka gmina, gdzie do lamusa odchodzą lampy włączające się na widok pieszego lub nadjeżdżającego samochodu. W zamian pojawią się tam latarnie, które... same wytwarzają prąd potrzebny do oświetlenia.
Zobacz więcej na temat:  ekologia śląskie dolnośląskie Ewa Szczecińska kolektory słoneczne Unia Europejska POLSKA

Współczesny ekodom

Około siedemset-tysiąc złotych miesięcznie... Taką kwotę statystyczna polska rodzina, która mieszka w domku jednorodzinnym, co miesiąc wydaje na ogrzewanie pomieszczeń i wody. Wystarczy jednak montaż kilku urządzeń, żeby takie rachunki znacznie obniżyć. W miniony weekend w Polkowicach podczas Drugiego Forum Ekoenergetycznego każdy mógł się dowiedzieć, jak wygląda współczesny ekodom i jak płacić mniej za ciepło.
Zobacz więcej na temat:  ekologia eksport energia elektryczna kolektory słoneczne mieszkanie Szwecja