Polskie Radio
Section05
komisja śledcza

"Jest działaniem wyłącznie politycznym". Fogiel o powołaniu komisji śledczej przez Senat

- Senacka komisja jest działaniem wyłącznie politycznym, ponieważ żadnym innym być nie może. Senat nie ma uprawnień powoływania komisji śledczych - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA inwigilacja afera podsłuchowa pegasus komisja śledcza opozycja Senat Prawo i Sprawiedliwość Radosław Fogiel Jerzy Jachowicz

Mularczyk: Senat nie ma uprawnień do powoływania komisji śledczej

W ocenie posła PiS Arkadiusza Mularczyka "senacką komisję ds. Pegasusa należy traktować w charakterze teatru politycznego". Na antenie Programu 1 Polskiego Radia powiedział, że "Senat nie ma uprawnień do powoływania komisji śledczej". Dodał, że "taka komisja nie może domagać się dokumentów od organów ścigania i nie ma kompetencji do wzywania świadków".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera podsłuchowa inwigilacja pegasus Arkadiusz Mularczyk polityka komisja śledcza podsłuch podsłuchy Senat

"Nie był wykorzystywany w żadnych celach politycznych". Prof. Paruch o Pegasusie

- Wiemy, że nie był wykorzystywany w żadnych celach politycznych. Taka kwestia nie występowała i nie była elementem kampanii, tak jak chciałby nam to wmówić senator Brejza w 2019 roku - powiedział w "Debacie Polskiego Radia 24" prof. Waldemar Paruch z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Gośćmi Jerzego Jachowicza byli także: prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog (Uniwersytet Łódzki) i prof. Mieczysław Ryba, socjolog (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służby i bezpieczeństwo pegasus bezpieczeństwo komisja śledcza Jerzy Jachowicz Polskie Radio 24

Pegasus w Polsce. Ziobro: nieposiadanie takich programów byłoby kompromitacją państwa

Zbigniew Ziobro poinformował w piątek, że Polska zakupiła system Pegasus. - Byłoby kompromitacją polskiego państwa, gdyby takich programów nie posiadało - ocenił. Minister sprawiedliwości odniósł się też do głosów opozycji, że potrzebne jest w związku z tym powołanie sejmowej komisji śledczej. - Jako Prokurator Generalny, nie widzę ku temu żadnych powodów - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo pegasus Zbigniew Ziobro podsłuch podsłuchy komisja śledcza

"Opozycja chce się usprawiedliwiać przed swoimi wyborcami". Marta Kubiak o sprawie Pegasusa

- Ten temat jest już jakiś czas w przestrzeni publicznej i odnoszę wrażenie, że państwo tak bardzo ochoczo chcecie wytłumaczyć swoim ludziom i się usprawiedliwiać przed swoimi wyborcami, dmuchając sprawę tego Pegasusa do nie wiadomo jakich rozmiarów - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Marta Kubiak z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był również Dariusz Wieczorek z Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach pegasus służby specjalne podsłuch podsłuchy komisja śledcza

Krzysztof Paszyk chce komisji śledczej ws. Pegasusa. "Jestem pełen obaw"

- Myślę, że w kolejnej kadencji komisja śledcza powinna przyjrzeć się tej sprawie, nie po to żeby rozliczać w ramach politycznej zemsty, ale dla jej wyjaśnienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Paszyk. Poseł PSL skomentował w ten sposób medialne doniesienia o możliwym użyciu Pegasusa wobec polityków opozycji.
Zobacz więcej na temat:  pegasus podsłuchy służby specjalne opozycja bezpieczeństwo komisja śledcza PSL Krzysztof Paszyk POLSKA polityka Polskie Radio 24

Michał Szczerba o komisji śledczej ds. Pegasusa: jest o wiele lepsza niż kontrola NIK

- NIK od kilku lat nie ma dostępu do samej umowy, a tylko do faktury wystawionej przez pośrednika. Umowa jest całkowicie wyłączona z jawności. Komisja śledcza ma bardzo mocne uprawnienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Michał Szczerba pegasus służby specjalne CBA NIK podsłuchy komisja śledcza POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Wróżenie z fusów". Marta Kubiak o rzekomym podsłuchiwaniu polityków

 - Idąc tropem myślenia opozycji, każdy z obywateli może stwierdzić, że był podsłuchiwany. Tak naprawdę nie ma na to żadnych namacalnych dowodów - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marta Kubiak, komentując sprawę powołania komisję śledczej ds. zbadania "inwigilowania opozycji" za pomocą systemu Pegasus
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo podsłuch podsłuchy pegasus komisja śledcza

Komisja śledcza ds. Soku z Buraka? Liziniewicz: poznalibyśmy związki polityków z organizowaniem hejtu

- Nie jestem zwolennikiem organizowania w tej sprawie komisji śledczej. Jednak wydaje się, że ma ona taką przewagę, że może wezwać polityków, którzy zeznawaliby pod przysięgą. Myślę, że nie byłoby z tego wniosków o ukaranie, ale przynajmniej dowiedzielibyśmy się o związkach polityków z organizowaniem hejtu - powiedział Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jacek Łęski i Rafał Woś.
Zobacz więcej na temat:  SokzBuraka komisja śledcza Roman Giertych Sejm nagrania POLSKA polityka Polskie Radio 24

TYLKO U NAS "Może niech zrezygnuje z polityki". Poseł PSL uderza w lidera PO

Lider PO Borys Budka zaproponował powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie zakupów szczepionki na COVID-19. Propozycja spotkała się z krytyką nie tylko polityków PiS. - Lider największej partii opozycyjnej w Sejmie nie powinien podejmować inicjatyw, które są skazane na niepowodzenie - mówi portalowi PolskieRadio24.pl poseł PSL Marek Sawicki.  
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska szczepionka komisja śledcza koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość POLSKA

"Zna się na utrzymaniu władzy". Nieznana rozmowa Tuska z synem w filmie Latkowskiego

W filmie Sylwestra Latkowskiego "Taśmy Amber Gold. Układ trójmiejski nie umiera nigdy" pojawiła się nieznana wcześniej relacja Michała Tuska z rozmowy z ojcem. Donald Tusk miał powiedzieć synowi, że "nie zna się na kolei, ale zna się na utrzymaniu władzy". Zapowiadał też, że nie będzie w tej sprawie komisji śledczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Amber Gold Donald Tusk Sylwester Latkowski Platforma Obywatelska Gdańsk komisja śledcza