Polskie Radio
Section05

Krzysztof Łoniewski

Polskie lasy nie pochłaniają wystarczająco dużo dwutlenku węgla. Z czego to wynika?

Lasy w naszym kraju nie są pochłaniaczami wystarczającej ilości dwutlenku węgla - wynika z najnowszego raportu Banku Światowego. - Obserwujemy to od wielu lat - mówi dr inż. Bożydar Neroj, naczelnik Wydziału Urządzania Lasu w Lasach Państwowych i nauczyciel akademicki na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Zobacz także Lasy Państwowe las natura środowisko przyroda emisja co2

Jak sport spajał Państwo Polskie? Niepodległa potrzebowała piłkarzy

W Klubie Trójki Krzysztof Łoniewski rozmawia na temat roli sportu w odradzającej się Drugiej Rzeczypospolitej. Jak sport przyczyniał się do kształtowania narodu i spajał rozbrojone i podzielone zaborami społeczeństwo. Przybliżamy sylwetki dawnych sportowców - liderów, mistrzów na międzynarodowym poziomie i zada pytanie o to, jaką rolę odgrywa sport we współczesnym świecie, wraz z dr. Martą Marek i prof. Robertem Gawkowskim z Muzeum Sportu i Turystyki, oraz dziennikarzem Rzeczpospolitej, autorem książek - Stefanem Szczeplekiem.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Robert Gawkowski Stefan Szczepłek historia sportu niepodległość POLSKA

Loterie i zakłady na wyciągnięcie ręki. Czy w Polsce mamy epidemię hazardu?

Dane z 2019 roku sugerują, że w grach hazardowych uczestniczyło prawie 40 procent Polaków. Dzisiaj, po pięciu latach i epidemii COVID, która zmieniła nasze zachowania w sieci, może być o wiele gorzej. Po gry (głównie w Internecie) sięgają młodzi, obstawiając zakłady sportowe. Cyfrowy, wirtualny hazard pokroju koła fortuny, to także stały element popularnych gier na smartfony.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo hazard uzależnienia zdrowie Jakub Wątor Trójka Klub Trójki influencer psychologia

Otwarcie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Trójka również jest na miejscu

Stolica czekała na ten budynek 20 lat. W piątek, 25 października, MSN otwiera swoje podwoje, a raczej wielkie szklane drzwi. Święto otwarcia potrwa aż 16 dni, a przez pierwszy weekend Trójka będzie nadawać z budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA SZTUKA sztuka nowoczesna Muzeum Sztuki Nowoczesnej Filip Springer Pałac Kultury i Nauki Agnieszka Obszańska Piotr Metz Katarzyna Borowiecka Anna Dudzińska Robert Grzędowski Trójka

Na ratunek zwierzakom. Trwa zbiórka podpisów pod projektem ustawy

Kończy się termin zbierania podpisów pod projektem ustawy o ochronie zwierząt. Zakłada on m.in. nowe przepisy dotyczące pseudohodowli i zakaz trzymania psów na łańcuchach oraz obowiązek chipowania zwierząt domowych. Do 24 września twórcy projektu muszą zebrać 100 tys. podpisów. - Wchodząc na stronę akcji, widać, że mamy 99 proc. zebranych podpisów. (...) To nasz wspólny sukces - zaznacza Magdalena Silska z OTOZ Animals.
Zobacz więcej na temat:  Trójka zwierzęta zwierzęta domowe opieka nad zwierzętami prawo

Paralimpijczycy walczą o medale w Paryżu

O sytuacji polskich sportowców z niepełnosprawnościami i sukcesach polskich paralimpijczyków na igrzyskach w Paryżu rozmawiają w "Klubie Trójki": parabadmintonista Bartłomiej Mróz, trener paraolimpijczyków Stefan Makowski, prezes Polskiego Komitetu Paralimpijskiego Łukasz Szeliga oraz gospodarz audycji Krzysztof Łoniewski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Paryż Łukasz Szeliga niepełnosprawni niepełnosprawność Bartłomiej Mróz Stefan Makowski igrzyska paralimpijskie Paryż 2024

Kac poolimpijski. Dlaczego polski sport jest w tak złej formie?

Czy którakolwiek z dyscyplin sportowych doczekała się w Polsce skutecznego systemu szkolenia? Czy jest szansa na wyjście z impasu? Czy na kryzys polskiego sportu ma wpływ bardzo mała delegacja kobiet zarządzających naszymi federacjami? Na te i inne pytania w "Klubie Trójki" szukał odpowiedzi Krzysztof Łoniewski i goście zaproszeni przez niego do studia.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Piekarska-Twardochel Paweł Januszewski Remigiusz Rzepka Igor Błachut Trójka