Polskie Radio
Section05
media publiczne

"Prezydent rozważa kilku kandydatów". Paweł Sałek o RMN

– Prezydent rozważa tę sprawę, rozważa kilku kandydatów do Rady Mediów Narodowych. Jest jeszcze czas, termin nie został zatwierdzony. Dyskusja na ten temat trwa, prezydent konsultuje tę decyzję. Prosimy o chwilę cierpliwości – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sałek Beata Michniewicz Trójka Rada Mediów Narodowych prezydent Andrzej Duda media media publiczne POLSKA

Likwidacja Rady Mediów Narodowych? Senat przyjął projekt ustawy

Likwidację Rady Mediów Narodowych oraz przeniesienie jej kompetencji na Krajową Radę Radiofonii i Telewizji zakłada senacki projekt ustawy o uchyleniu ustawy o Radzie Mediów Narodowych, który w czwartek poparł Senat. Teraz projekt zostanie skierowany do Sejmu. Za projektem ustawy głosowało 49 senatorów, 48 było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu.
Zobacz więcej na temat:  media media publiczne KRRiT polityka Sejm Senat POLSKA

Piotr Beczała laureatem Nagrody Mediów Publicznych. Posłuchaj rozmowy z tenorem

W poniedziałek (16.11) poznaliśmy laureatów Nagrody Mediów Publicznych. Kapituła nagrody w kategorii Muzyka uhonorowała tenora o międzynarodowej sławie Piotra Beczałę za "nieustanną promocję polskiej kultury na najsłynniejszych scenach operowych całego świata, za wybitne umiejętności, naturalną muzykalność, przepiękny tenor liryczny i bohaterski oraz wszechstronny repertuar".
Zobacz więcej na temat:  Nagroda Mediów Publicznych 2020 media publiczne Polskie Radio Piotr Beczała MUZYKA

Witold Kołodziejski: "Doceniana jest wartość niesiona przez dzieło"

Śpiewak operowy Piotr Beczała, historyk profesor Andrzej Nowak i reżyser Mirosław Bork - to laureaci tegorocznych Nagród Mediów Publicznych. - Ta nagroda jest potrzebna dla środowisk twórców - tych, którzy nie bardzo czują potrzebę wyścigów na torach komercyjnych - powiedział Polskiemu Radiu Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA media publiczne KRRiT

"Doświadczamy elementów wojny informacyjnej". Hanna Karp o sytuacji mediów w Polsce

- Jaka narracja popłynie w świat, jaka opowieść o tych wydarzeniach. Czy zachód dowie się jakiego rodzaju eskalacja następowała - zastanawiała się w Programie 1 Polskiego Radia Hanna Karp z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, odnosząc się do podejścia części mediów do trwających w Polsce protestów.
Zobacz więcej na temat:  media media publiczne protesty w Warszawie POLSKA Magdalena Ogórek

"Została spełniona przesłanka do zastosowania aresztu". Płażyński o pobiciu operatora TVP

- Aleksander K. brutalnie zaatakował dziennikarza wykonującego swoją pracę, a to znaczy, że może być zagrożeniem dla społeczeństwa, dla porządku prawnego. Dlatego została spełniona przesłanka z kodeksu karnego, by zastosować wobec niego areszt - powiedział Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Kacper Płażyński Roman Giertych Ryszard Krauze TVP media publiczne telewizja publiczna dziennikarze

Poseł Lewicy o pobiciu operatora TVP: godne potępienia, sprawca powinien zostać skazany

- Dziennikarz, wykonując swoją pracę, jest chroniony prawnie. Jeżeli rzeczywiście doszło do pobicia, to osoba, która to zrobiła, powinna być skazana - powiedział Wiesław Szczepański z Lewicy o pobiciu operatora kamery TVP Gdańsk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach lewica Roman Giertych CBA przestępczość przestępczość gospodarcza media publiczne TVP telewizja publiczna

Sellin: monopol w przestrzeni medialnej szczególnie szkodliwy dla interesu narodowego

- Zwłaszcza w obszarze prasowym dochodzi do pewnych zjawisk monopolistycznych kapitału zagranicznego pochodzącego z jednego kraju - Niemiec. To problem, który wcześniej czy później trzeba będzie rozwiązać - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Jarosław Sellin media media publiczne dziennikarstwo

Lichocka o pozwie RASP przeciwko Pereirze: zagraża wolności słowa, ma dać efekt zastraszający

- Tego typu pozwy mają dać efekt paraliżujący, mrożący, by na temat tego niemiecko-szwajcarskiego wydawnictwa żaden z dziennikarzy nie miał odwagi się wypowiadać - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych. - Zwrócę się o zwołanie specjalnej komisji poświęconej pozwom wobec dziennikarzy - dodała poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Joanna Lichocka Prawo i Sprawiedliwość media Samuel Pereira TVP Polskie Radio media publiczne

Agnieszka Kamińska: radiowa "Trójka" nie jest własnością grupki pracowników

W Trzecim Programie Polskiego Radia "Trójce" od kilkudziesięciu lat nic się nie zmieniało. Te same osoby prowadziły w ten sam sposób te same audycje. I tak przez 40 lat. Zmieniają się słuchacze i ich preferencje, konkurencja cały czas coś zmienia i wprowadza nowości. Na sugestie, że trzeba coś zmienić, bo spada słuchalność, właściwie nie było żadnej reakcji. A teraz słyszymy: "To jest nasz domek. Oddajcie nam naszą »Trójkę«. Ale przecież Program Trzeci nie jest własnością żadnej grupki pracowników. Program Trzeci to radio publiczne - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio media publiczne Agnieszka Kamińska Trójka

"Ludzie duszą się brakiem pluralizmu". Joanna Lichocka o dekoncentracji rynku mediów

- Teraz jest najlepszy czas, by załatwić te najtrudniejsze sprawy. Jak się spotykam z wyborcami, odbieram od nich sygnały – to ludzie tego od nas oczekują. Mają dosyć braku równowagi medialnej. Ludzie się duszą brakiem pluralizmu - oceniła w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" członek Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  media POLSKA Joanna Lichocka PiS polityka media publiczne dziennikarstwo

W POLSKIM RADIU Polskie Radio dla Zagranicy. "Misją przekazywanie rzetelnej i obiektywnej informacji"

Polskie Radio dla Zagranicy jest anteną Polskiego Radia - medium publicznego - nadającą program o charakterze informacyjno-publicystycznym, stanowiący kanał komunikacji, dialogu i rozpowszechniania informacji z Polski, z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio W POLSKIM RADIU społeczeństwo media publiczne dziennikarstwo media POLSKA