X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
nieruchomości

Sławomir Potapowicz: należy wyciągnąć konsekwencje za reprywatyzację

- Proces reprywatyzacji wymaga wnikliwego zbadania i wyciągnięcia konsekwencji. Tych, którzy dokonywali przestępstw na szkodę mieszkańców Warszawy należy postawić przed sądem i osądzić - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Potapowicz, warszawski radny z ramienia Nowoczesnej, członek komisji weryfikacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nowoczesna Adrian Klarenbach Warszawa nieruchomości reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna użytkowanie wieczyste - bonifikaty

INFOGRAFIKA Wieczyste już nie wieczyste. Co zmieni się od 1 stycznia?

Od nowego roku użytkowanie wieczyste na gruntach mieszkaniowych zostanie przekształcone we własność. To dobra wiadomość m.in. dla osób mieszkających w blokach, bo prawo własności jest prostsze, "silniejsze", a poza tym zmiany pozwolą nieco odtechnąć naszym portfelom, przynajmniej w dłuższej perspektywie. Trzeba jednak pamiętać, że - jak to w życiu - "nie ma darmowych obiadów" i za przekształcenie trzeba będzie zapłacić.
Zobacz więcej na temat:  użytkowanie wieczyste nieruchomości Warszawa

Czy PO nie spełnia obietnic wyborczych w Warszawie?

Po podjęciu nowej uchwały przez Radę Warszawy i anulowaniu bonifikaty 98 proc., tzw. opłaty przekształceniowe wzrosną np. z 400 zł do 8000 zł. O najnowszych decyzjach stołecznej rady miasta w piątkowej "Debacie poranka" dyskutowali: Agaton Koziński (Polska The Times), Stefan Sękowski (Nowa Konfederacja) i Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa nieruchomości użytkowanie wieczyste POLSKA użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Reprywatyzacja w Warszawie. "To bardzo łagodny wyrok"

Marek M., znany jako kolekcjoner warszawskich kamienic, ma zapłacić 60 tys. zł grzywny za wprowadzenie sądu w błąd przy próbie przejęcia nieruchomości przy Targowej 66 na Pradze Północ. - Ten wyrok wydaje się bardzo łagodny w stosunku do tego, co rzeczywiście miało miejsce – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Ciszewski z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów.
Zobacz więcej na temat:  dzika reprywatyzacja nieruchomości Warszawa afera reprywatyzacyjna POLSKA

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości na wynajem?

Niezwalniające wzrosty cen mieszkań sprawiają, że opłacalność inwestycji w lokal na wynajem spada. Jednak jak mówią eksperci ponad 5 procent netto w skali roku to i tak kuszące zyski, choć należy pamiętać o ryzykach związanych z takim sposobem ulokowania pieniędzy. Więcej na ten temat mówił w radiowej Jedynce Marcin Krasoń z Home Broker w rozmowie z Justyną Golonko.
Zobacz więcej na temat:  nieruchomości ceny mieszkań rentowność

Proces "kolekcjonera kamienic" Marka M. Mowy końcowe

Półtora roku więzienia i 50 tysięcy złotych kary grzywny żąda stołeczna Prokuratura Okręgowa dla Marka M., znanego jako kolekcjoner warszawskich kamienic, za oszustwo sądowe w sprawie dotyczącej nieruchomości przy Targowej 66 na Pradze Północ. W procesie toczącym się przed warszawskim Sądem Okręgowym już na drugiej rozprawie zamknięto przewód sądowy i wygłoszono mowy końcowe. Sędzia Beata Najjar odroczyła ogłoszenie wyroku do 3 grudnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd nieruchomości Warszawa reprywatyzacja