Polskie Radio
Section05

opozycja

"Najwięcej straci na tym Polska 2050 Szymona Hołowni". Rzecznik Porozumienia o powrocie Donalda Tuska

- Największy problem z powrotem Donalda Tuska do polityki krajowej wydaje się mieć Polska 2050 Szymona Hołowni, bo to z tego ugrupowania poparcie będzie przechodziło na Platformę Obywatelską - oceniła w poniedziałek rzecznik Porozumienia Magdalena Sroka.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska Szymon Hołownia partie polityczne Porozumienie Jarosława Gowina POLSKA polityka

"Brakuje jakiegokolwiek pomysłu na własny program". Rzecznik PiS o wniosku ws. wotum nieufności dla szefa MEiN

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oceniła, że zarzuty, które są we wniosku o odwołanie szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka są absurdalne, ale pozostałe sejmowe kluby: Lewica i PSL, ale też koło Polska 2050 deklarują, że poprą wniosek Koalicji Obywatelskiej ws. odwołania szefa MEiN.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka edukacja Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Sejm Anita Czerwińska Prawo i Sprawiedliwość

Paweł Badzio: Donald Tusk wraca do polityki podziałów z czasów, gdy rządził

- Wystąpienie Donalda Tuska budziło zdziwienie nieprzygotowaniem, było pozbawione analiz i faktów - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Paweł Badzio z "Gazety obywatelskiej". - Donald Tusk polaryzuje scenę polityczną, wraca do ekstremalnej polityki podziałów, którą pamięta jeszcze z czasów, gdy był premierem - dodał.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łukasz Sobolewski polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska

"Deprecjonowanie przeciwnika w stylu trolli z SokuzBuraka". Potocki o przemówieniu Tuska

- Owszem, Donald Tusk jest dobrym mówcą, ale oprócz formy jest jeszcze treść, a ta - była porażająca - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Potocki z tygodnika "Sieci". - Cofnąłem się w czasie, gdy usłyszałem wyssane z palca argumenty, których celem było deprecjonowanie przeciwnika i to w stylu trolli z SokuZBuraka. - dodał publicysta. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Sławomir Jastrzębowski z Salonu24 i Jakub Majmurek z "Krytyki politycznej". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Magdalena Złotnicka Donald Tusk

"Zero refleksji i pomysłów", "antypisowska retoryka". Fala komentarzy po powrocie Tuska

Stwierdzenie Borysa Budki, że Donald Tusk przeprowadził Polskę suchą stopą przez kryzys, oznacza zero refleksji i pomysłów - skomentował wystąpienie ustępującego przewodniczącego PO minister w KPRM, poseł PiS Łukasz Schreiber. Zmiana na stanowisku szefa Platformy wywołała również lawinę komentarzy na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska polityka twitter internet POLSKA

"Co to ma wspólnego z demokracją?". Kownacki o "wymuszanych zmianach" we władzach PO

– Borys Budka był w pełni sił politycznych, cały czas zarządzający partią. Nie było słychać o wewnętrznych sporach, które by wymuszały rezygnację. Przyjeżdża ten rycerz na białym koniu w postaci Donalda Tuska i wymusza rezygnację na obecnym przewodniczącym. Co to ma wspólnego z demokracją? – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Bartosz Kownacki (PiS). Gośćmi audycji byli również Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta), Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska) oraz Maciej Gdula (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Bartosz Kownacki Paweł Szrot Katarzyna Lubnauer Maciej Gdula Donald Tusk Platforma Obywatelska polityka Beata Michniewicz Trójka POLSKA

Łódź: Krzyże Wolności i Solidarności dla 36 działaczy opozycji antykomunistycznej

- Dziękując za to, co zrobiliście dla Polski, apeluję do młodych ludzi, aby, żyjąc przyszłością, nie zapomnieli o przeszłości – powiedział w środę dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej Dariusz Rogut podczas uroczystości wręczenia 36 Krzyży Wolności i Solidarności działaczom opozycji antykomunistycznej w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność Łódź Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS) Instytut Pamięci Narodowej lata 80 historia Polski historia PRL HISTORIA

"Obecna regulacja jest potrzebna". Arkadiusz Mularczyk o nowelizacji k.p.a.

- Nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego jest niezbędna. Wymaga tego interes państwa. Decyzje administracyjne bywają elementem kryminalnych działań. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli tę kwestię korygować - powiedział Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Arkadiusz Mularczyk Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izrael