X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
płaca minimalna

Podwyżka płacy minimalnej. Czy powinna być jeszcze wyższa?

Premier Mateusz Morawiecki poinformował we wtorek, że rząd podjął decyzję o podniesieniu płacy minimalnej o kwotę wyższą niż pierwotnie planowano. Przypomniał również, że pod koniec rządów poprzedników płaca minimalna wynosiła 1750 złotych. Teraz ma być to ok. 500 złotych więcej. O optymalnej kwocie minimalnego wynagrodzenia, dyskutowali goście Polskiego Radia 24: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, Uniwersytet Warszawski i Mateusz Szymański oraz Marek Lewandowski z NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo płaca minimalna Solidarność Mateusz Morawiecki

Michał Dworczyk: dzięki nam Polska jest sprawiedliwsza

- Prawo i Sprawiedliwośc zawsze podkreślało, że nasza wizja państwa to państwo solidarne, które rozwija się i korzysta z rozwoju w solidarny sposób, a wszyscy obywatele czerpią zyski ze wzrostu PKB - powiedział na antenie Jedynki Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera mówił o socjalnym programie partii rządzącej i jej nowych planach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Dworczyk polityka premier Mateusz Morawiecki emerytura płaca minimalna Sygnały Dnia Piotr Gociek