X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Lewiatan

"Kapitał i praca". Aktywne starzenie się pracowników

- Pracownicy na etapie szkół podstawowych powinni mieć przeświadczenie, że trzeba rozwijać się przez całą karierę zawodową i nic nie jest dane raz na zawsze. Rynek pracy jest bardzo dynamiczny i stale się zmienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Szymański z NSZZ Solidarnośc. Gościem audycji był także Jakub Gontarek z Konfederacji Lewiatan. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 praca pracodawcy Lewiatan pracownicy pracownik Anna Grabowska przedsiębiorca

Podnoszenie kompetencji? Pracodawcy chcą utworzenia funduszu

O tym, jak poradzimy sobie z niedoborem pracowników i starzejącym się społeczeństwem, w dużym stopniu zdecydują kompetencje. W tym kontekście ogromną rolę może odegrać Fundusz Podnoszenia Kompetencji, którego utworzenie zaproponowała Konfederacja Lewiatan. - Pomysł polega na tym, żeby wesprzeć pracowników przez ich zakład pracy, by przedsiębiorstwo mogło utworzyć fundusz, który byłby finansowany z dwóch źródeł - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan.
Zobacz więcej na temat:  praca rynek Lewiatan GOSPODARKA

Jak zadbać o kształcenie pracowników? Lewiatan ma pomysł

Według danych GUS w 2016 roku niecałe 55 procent osób w wieku od 28 do 69 lat nie podnosiło swoich kompetencji w żadnej formie. W sumie z usług edukacyjnych, kursów, szkoleń i warsztatów skorzystało tylko niecałe 33 procent. Oznacza to, że większość pracowników nie dokształca się. W tej sytuacji jedna z największych w Polsce organizacji pracodawców proponuje utworzenie Funduszu Podnoszenia Kompetencji.
Zobacz więcej na temat:  Sylwia Zadrożna Lewiatan praca pracownik

Niższe stawki zatrudnienia. „Żółte kartki” w zamówieniach publicznych

W ubiegłym roku zyskały one wielką sławę: „żółte kartki” wystawiane były przez Solidarność podmiotom, które nie stosowały tzw. klauzul społecznych, czyli sugerując się niską ceną oferowały pracownikom niższe stawki zatrudnienia. Jaki odniosły skutek? Gośćmi audycji Kapitał i Praca były: Dobrawa Biadun z Konfederacji Lewiatan oraz Sylwia Szczepańska z NSZZ Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 pracownik pracownicy Solidarność Lewiatan

Spór o handel w niedzielę. "Chcemy ulżyć pracownikom"

– Przesłanką powstania tego projektu jest ulżenie ponad milionowi pracowników branży handlowej, którzy są przeciążeni – mówił na antenie Trójki Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność". - W kodeksie pracy, zmieniając zaledwie jeden artykuł, można dopisać, że pracownikom przysługują np. dwie niedziele wolne - stwierdził Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji "Lewiatan". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka Jeremi Mordasewicz Lewiatan Solidarność handel w niedzielę pracownicy

Handel w niedzielę - nowe propozycje zmian

Zagwarantowanie pracownikom handlu dwóch wolnych niedziel w miesiącu to propozycja Konfederacji Lewiatan w zakresie ograniczenia handlu w niedziele. Takie rozwiązanie byłoby możliwe dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu Pracy. O propozycjach dot. zakazu handlu w niedzielę mówił w audycji Północ-Południe Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Handlu NSZZ „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 handel handel w niedzielę Solidarność wolny czas chrześcijaństwo Lewiatan

"Nie widać tego, by zdrowie było ważne dla rządu"

Sejm uchwalił przygotowaną przez rząd ustawę o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. Przeciwni regulacji byli posłowie opozycji, którzy przypominali, że do Sejmu wpłynął projekt obywatelski w tej sprawie. O ustawie rozmawiały w audycji Kapitał i Praca dr Dobrawa Biaduń (ekspertka Konfederacji Lewiatan) oraz Anna Bielicka-Bąk (wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych i Forum Związków Zawodowych).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba zdrowia Sejm Lewiatan

PSL chce skrócenia czasu pracy dla części rodziców

Według projektu zmian rodzice zachowywaliby dotychczasowe wynagrodzenie. Pomysł spotkał się z krytyką ze strony przedsiębiorców. Projekt trafił do konsultacji społecznych. O  czasie pracy w audycji Kapitał i Praca mówili Grzegorz Baczewski z Konfederacji Lewiatan, Marek Lewandowski z NSZZ „Solidarność”, poseł PSL Mieczysław Kasprzak i Marcin Dylowicz z OPZZ.
Zobacz więcej na temat:  praca rodzice czas pracy dzieci PSL OPZZ Solidarność Lewiatan

Zakaz handlu w niedzielę. Wady i zalety

Za sprawą postulatów Solidarności, Sejm pracuje nad ustanowieniem zakazu otwierania sklepów w dni świąteczne. Związkowcy uważają, że pracownicy powinni mieć czas na spędzanie ich z rodziną. Pracodawcy ostrzegają natomiast, że wprowadzenie zakazu doprowadzi do spadku dochodów budżetowych i zwolnień. Rozmawiali o tym goście Debaty Poranka: Alfred Bujara (NSZZ Solidarność) i Jeremi Mordasewicz (Konfederacja Lewiatan).
Zobacz więcej na temat:  Jeremi Mordasewicz Solidarność Lewiatan handel