X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
płaca minimalna

Spór o płacę minimalną i podwyżki w budżetówce

Płaca minimalna to prawnie ustalony, najniższy dopuszczalny poziom wynagrodzenia na podstawie umowy o pracę. Obecnie wynagrodzenie to wynosi 2100 zł brutto. W przyszłym roku rząd planuje podnieść najniższą płacę do kwoty 2220 zł brutto. Inne propozycje mają związki zawodowe. Związkowcy domagają się również podwyżek płac w sferze budżetowej.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski pieniądze wynagrodzenia płaca minimalna Izabela Leszczyna Kukiz'15 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

Najważniejsze wydarzenia gospodarcze minionego tygodnia

Program „Dobry Start”, zmiany w programie „Mieszkanie Plus”, brak ustaleń w sprawie wynagrodzeń w przyszłym roku na forum Rady Dialogu Społecznego oraz wyższe prognozy wzrostu PKB - to najważniejsze tematy gospodarcze minionego tygodnia, o których na antenie Polskiego Radia 24 z Arturem Bartoszewiczem (ekonomistą SGH), Piotrem Soroczyńskim (głównym ekonomistą KIG) i Pawłem Majtkowskim (analitykiem finansowym) rozmawiała Justyna Golonko.  
Zobacz więcej na temat:  Mieszkanie Plus Rada Dialogu Społecznego płaca minimalna

Czy płaca minimalna powinna być zróżnicowana?

Jakie są argumenty za wprowadzeniem opłaty za wjazd do centrum miasta pojazdów z silnikami spalinowymi oraz dlaczego przedsiębiorcy naruszają stawkę godzinową dla pracowników - to zagadnienia, nad którymi zastanawiali się Roman Przasnyski (Gerda Broker), Mariusz Adamiak (PKO BP) i Tomasz Zaleski (Kancelaria Prawna Kochański Zięba & Partners) goście "Rządów Pieniądza" w Polskim Radiu 24.  
Zobacz więcej na temat:  Anna Grabowska motoryzacja praca płaca minimalna