Polskie Radio
Section05
POLSKA

Zabójstwo małżeństwa. Córka miała na sobie dowód zbrodni?

Policja w Ostródzie otrzymała w środę zgłoszenie o możliwym niepokojącym zdarzeniu dotyczącym jednej z rodzin. Funkcjonariusze, którzy chcieli wyjaśnić sprawę odkryli w mieszkaniu pokiereszowane zwłoki małżeństwa. W sprawie zatrzymano ich 27-letnią córkę. Okazało się, że kobieta miała najprawdopodobniej na sobie jeden z dowodów zbrodni.
Zobacz więcej na temat:  zabójstwo policja polska śmierć POLSKA służby i bezpieczeństwo

Obciął koledze palce siekierą. Prędko nie wyjdzie

Sąd Apelacyjny w Białymstoku skazał na 3,5 roku więzienia 34-letniego mieszkańca Szczuczyna (Podlaskie) za atak na znajomego, który - uderzony siekierą - stracił część trzech palców lewej ręki. Tym samym sąd utrzymał wyrok pierwszej instancji. Apelację składał obrońca; chciał łagodniejszej kary. Skazany za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, ma też zapłacić pokrzywdzonemu 25 tys. zł nawiązki.
Zobacz więcej na temat:  przestępczość sąd policja polska zdrowie POLSKA społeczeństwo

Odbudowa Pałacu Saskiego. Tylko Grób Nieznanego Żołnierza?

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz przedstawił w czwartek plany dotyczące otoczenia Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudzkiego w Warszawie. Skomentował kwestie odbudowy Pałacu Saskiego oraz pomysł ewentualnego przeniesienia Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grób Nieznanego Żołnierza Pałac Saski Bartłomiej Sienkiewicz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Warszawa