X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
relacje polsko-ukraińskie

Spór o lwy we Lwowie. "Groźna jest eskalacja napięcia"

Coraz więcej problemów w relacjach polsko-ukraińskich. – Lekceważymy działania, które w ostatecznym rachunku staną się czynnikami niewolącymi elity polityczne obu państw – mówił w Trójce Rafał Dzięciołowski, wiceprezes Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie. Piotr Tyma, prezes Związku Ukraińców w Polsce, ostrzegał, że wiele aktów na pograniczu ma charakter prowokacji. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka ŚWIAT relacje polsko-ukraińskie Ukraina Beata Michniewicz

75. rocznica rzezi wołyńskiej. Komentarze

- Na gruncie bardzo trudnej przeszłości, powinniśmy budować porozumienie i odkręcać ochłodzone relacje polsko-ukraińskie – mówił w „Debacie dnia" Polskiego Radia 24, Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski. W dyskusji, której tematem przewodnim były obchody 75. rocznicy Zbrodni Wołyńskiej, uczestniczył również Miłosz Lodowski z portalu Rebelya.pl
Zobacz więcej na temat:  wołyń 2018 Wołyń debata Adrian Stankowski relacje polsko-ukraińskie Ukraina

Rocznica rzezi wołyńskiej. Oddzielne uroczystości

8 lipca prezydent Andrzej Duda uczci na Ukrainie 75. rocznicę rzezi wołyńskiej. Wizyta została zaplanowana kilka dni przed datą Krwawej Niedzieli, która miała miejsce 11 lipca 1943 roku. Tymczasem jak poinformowały ukraińskie gazety, prezydent tego kraju Petro Poroszenko złoży wizytę w Polsce. Głowa państwa ukraińskiego odwiedzi Sahyń, gdzie w 1944 roku polska partyzantka dokonała zbrodni na ludności ukraińskiej. Gościem Polskiego Radia 24 był dr Adam Lelonek z Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji.
Zobacz więcej na temat:  relacje polsko-ukraińskie Ukraina Wołyń

TYLKO U NAS Polityka "nie prowokować Rosji" oznacza brak rezultatu

Jak sprawić, by Rosja nie poczuła się zaproszona do kolejnego aktu agresji, co myśleć o relacjach Ukrainy i Polski oraz perspektywach transatlantyckich Kijowa - o tym w kolejną rocznicę ataku Rosji na terytorium Ukrainy rozmawiali przedstawiciele polskiego MSZ, w tym wiceminister Bartosz Cichocki, ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca, dyplomaci Ołeksandr Mocyk i Henryk Litwin. 
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS relacje polsko-ukraińskie Ukraina Rosja Krym MSZ Andrij Deszczyca

Ustawa o IPN. Ukraińcy "nieproporcjonalnie wyeksponowani"?

Ukraiński IPN w reakcji na przyjęcie przez polski parlament nowelizacji ustawy o IPN stwierdził, że "poważnie ogranicza ona pole dyskusji i dialogu" historyków oraz, że nie może on "zagwarantować ukraińskim badaczom wolności słowa na terytorium Polski". Napięcia na linii Warszawa-Kijów komentowali w Trójce Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz z Fundacji Batorego i Jakub Mielnik z tygodnika "Wprost".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Ukraina Łukasz Karusta relacje polsko-ukraińskie UPA II wojna światowa Wołyń stosunki polsko-żydowskie

Polska-Ukraina. "Za mało relacji na poziomie międzyludzkim"

- Gdyby istniało więcej platform, spotkań między historykami, politykami i samorządowcami po obu stronach, wówczas na bieżąco można by było rozwiązywać bardzo trudne sprawy w relacjach polsko-ukraińskich – powiedział w audycji Spojrzenie na Wschód prof. Hubert Łaszkiewicz z Instytutu Europy Wschodniej. O trudnych relacjach między Polską a Ukrainą w kontekście śmierci prof. Jerzego Kłoczowskiego - dyrektora Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie, mówił także Paweł Piechal (OSW).
Zobacz więcej na temat:  Ukraina relacje polsko-ukraińskie Jerzy Kłoczowski