X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
relacje polsko-ukraińskie

NASZ WYWIAD "Trójmorze wzmacnia region, Ukraina powinna dołączyć"

Trójmorze świetnie promuje i wzmacnia region. Mam nadzieję, że w przyszłości Ukraina stanie się jego częścią – powiedział portalowi PolskieRadio.pl ukraiński politolog Maksym Khyłko z uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki. Według niego Kijów powinien wyciągnąć ważne wnioski z wizyty prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone USA Donald Trump NASZ WYWIAD Trójmorze Rosja wojsko relacje polsko-ukraińskie

Ukraina: próba podpalenia polskiej szkoły w Mościskach

Próbowano wzniecić ogień w Mościskach na zachodniej Ukrainie - podają przedstawiciele polskiej mniejszości w tym kraju. W tym roku doszło do szeregu incydentów związanych m.in. z polskimi miejscami pamięci narodowej - władze w Kijowie potępiły je, uważają, że stoją za nimi rosyjskie służby specjalne, które chcą wywoływać konflikty między Polską i Ukrainą.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina ŚWIAT relacje polsko-ukraińskie

Ostrzelanie konsulatu RP w Łucku. Prezydent rozmawiał z Petro Poroszenko

W nocy ostrzelano polski konsulat w Łucku na zachodzie Ukrainy. Nikt nie ucierpiał. Konsul RP w Łucku, Krzysztof Sawicki, jest przekonany, że był to atak terrorystyczny. Ze wstępnych oględzin wynika, że sprawcy do ostrzału użyli granatnika. Prokuratura Krajowa zapowiedziała śledztwo w sprawie. O ataku rozmawiali tefonicznie prezydenci Polski i Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina relacje polsko-ukraińskie