X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
relacje polsko-ukraińskie

Polska i Ukraina tworzą wspólny monitoring miejsc pamięci

Do rozmów o Ukrainie powinny włączyć się USA, Polska popiera europejskie aspiracje Ukrainy i wzywa Rosję do zaprzestania agresji - mówił po spotkaniu z szefem MSZ Pawłem Klimkinem, że dotychczasowe rozmowy o rozwiązaniu konfliktu na wschodniej Ukrainie nie przynoszą efektów. Szef MSZ Ukrainy mówił, że Rosja eskaluje konflikt i apelował o solidarność Zachodu. Postanowiono też, że będzie wspólny monitoring miejsc pamięci.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina Witold Waszczykowski Pawło Klimkin relacje polsko-ukraińskie

Masowe protesty w Rumunii. "Przeciw korupcji, koneksjom"

To nie protesty poparcia dla opozycji, a przeciwko skorumpowaniu władz i elit Rumunii – mówił w Jedynce dr hab. Adam Burakowski. Dodał, że z Rumunii wyjechały 3 mln osób, bo młodzi ludzie nie mając koneksji, nie mogą robić kariery i nie mają żadnych perspektyw, a zatem emigrują. Teraz ludzie protestują przeciw prawu, które znosi ściganie z urzędu korupcji do około 40 tysięcy euro.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Bąk Ukraina Grzegorz Ślubowski Michał Dworczyk relacje polsko-ukraińskie ŚWIAT