Polskie Radio
Section05
rolnicy

Protest rolników. Manifestacje i blokady w 430 miejscach

Rolnicy zapowiedzieli na środę kolejną falę protestów w różnych częściach kraju. Domagają się dalszej realizacji swoich postulatów, by poprawić dochodowość produkcji. Utrudnień można spodziewać się zarówno przy wjazdach do miast, jak i na trasach szybkiego ruchu. Dotychczas manifestacje i blokady zgłoszono w ponad 430 miejscach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnicy rolnictwo strajki protest Unia Europejska Europejski Zielony Ład manifestacje blokada

PROSTO Z BRUKSELI Zielony Ład złagodzony? KE przedstawi propozycję

Rolnicy będą zwolnieni z części wyśrubowanych wymogów środowiskowych i zmniejszone będą obciążenia administracyjne. Komisja Europejska przedstawi w piątek pakiet łagodzący założenia Zielonego Ładu w rolnictwie. To odpowiedź Brukseli na protesty rolnicze przelewające się przez Europę, do których dochodzi także w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia Bruksela Komisja Europejska rolnicy rolnictwo GOSPODARKA

Zmiany w bezcłowym handlu z Ukrainą? "Duży sukces Polski"

– Możemy mówić o bardzo dobrych godzinach czy dniach dla Polski, dla Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o ustalenie tych stosunków handlowych między Unią Europejską a Ukrainą. To wszystko wyjaśni się też jeszcze w najbliższych dniach, ale już dzisiaj możemy mówić o bardzo dużym sukcesie Polski – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sylwia Białek Michał Kołodziejczak Parlament Europejski rolnicy rolnictwo handel żywność Andrzej Halicki Unia Europejska Trójka GOSPODARKA

Kołodziejczak: chcemy ograniczyć tranzyt zbóż przez Polskę

- Będziemy zastanawiać się z prawnikami i urzędnikami, jak wpłynąć na to, by jak najbardziej ograniczyć tranzyt przez Polskę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak. Odwołano poniedziałkowe spotkanie z rolnikami, urzędnicy resortu będą pracować nad mechanizmami, które mogą im zaproponować.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnicy Michał Kołodziejczak Karol Surówka Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Protest rolników. Kołodziejczak: dziś nie będzie spotkania

Jak poinformował wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Michał Kołodziejczak, nie będzie dziś spotkania przedstawicieli władz z rolnikami. - Od rana będę spotykał się z ekspertami, którzy pomogą nam wypracować odpowiedni mechanizm - powiedział polityk na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Michał Kołodziejczak rolnicy rolnictwo protest społeczeństwo