Polskie Radio
Section05
rolnicy

POLSKIE RADIO 24 Lider protestu rolników do premiera: niech powie nam wprost

- Ile można prosić, żeby premier się z nami spotkał? Niech powie nam wprost w oczy, co można załatwić, a czego nie. Władzę wykonawczą w Polsce reprezentuje premier, jest osobą decyzyjną. Dlatego chcemy z nim rozmawiać - mówił w Polskim Radiu 24 jeden z liderów protestu polskich rolników Roman Kondrów ze Stowarzyszenie Podkarpaccy Oszukani Rolnicy.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo rolnicy POLSKA polityka wybory samorządowe wybory 2024

Zielony Ład - rewolucja zrodzona z kryzysu. Czy stać nas na to wyzwanie?

Protesty rolników, niezadowolenie społeczeństwa i rewolucja energetyczna. Co w praktyce oznacza Zielony Ład? - O unijnym prawie i wątpliwościach strajkujących rolników w "Klubie Trójki" mówili profesor Witold Modzelewski, prawnik, były wiceminister finansów oraz Jakub Wiech, dziennikarz.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Marcin Jagiełowicz protest rolnicy Unia Europejska Europejski Zielony Ład energia rewolucja przemysłowa

Kołodziejczak nie chce rozmawiać z rolnikami. Podaje powód

Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak zapowiedział, że nie zamierza rozmawiać z osobami protestującymi w ministerstwie rolnictwa. Dopytywany, czy rozmowy z protestującymi będą prowadzili premier Donald Tusk lub minister Czesław Siekierski, odpowiedział, że "mówi tylko za siebie". Od wtorku w ministerstwie rolnictwa trwa prowadzony przez rolników strajk okupacyjny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Michał Kołodziejczak protest rolnicy

Bezcłowy handel z Ukrainą. Znamy termin decyzji dot. umowy

Nie dzisiaj, ale w środę ambasadorowie unijnych krajów zajmą się umową o bezcłowym handlu z Ukrainą. Tak zdecydowała Belgia, kierująca pracami Unii w tym półroczu. - Więcej czasu potrzeba na konsultacje - powiedział jeden z belgijskich dyplomatów. Zmian w umowie domagają się przede wszystkim Polska i Francja. O szczegółach korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela zboże handel Ukraina rolnicy rolnictwo Beata Płomecka GOSPODARKA Andrzej Halicki

Rzucał w protestujących rolników. Policjant ukarany

W czwartek zastępca szefa KGP nadinsp. Roman Kuster poinformował, że "wobec policjanta, który na proteście rolników odrzucał jakiś przedmiot wdrożono czynności wyjaśniające, a następnie postępowanie dyscyplinarne, które zakończyło się wymierzeniem kary nagany". - Materiał przesłano też do prokuratury - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja rolnicy Warszawa Sejm MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Protesty rolników. Siekierski: odpowiedzialna jest Rosja

- Ceny zbóż na rynkach światowych są bardzo niskie i dalej spadają. To Rosja, za sprawą swojej agresywnej polityki handlowej, odpowiada za zrujnowanie rynku - podkreślił w Programie 1 Polskiego Radia minister środowiska i rozwoju wsi Czesław Siekierski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnicy rolnictwo strajki Czesław Siekierski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Osiecki handel import zboże Rosja polityka Rząd Donalda Tuska GOSPODARKA