Polskie Radio
Section05
Ryanair

Horror na pokładzie samolotu. Pasażer zmarł na atak serca

Na pokładzie samolotu linii Ryanair, lecącego w środę z Turynu do miasta Lamezia Terme w Kalabrii, doszło do tragedii. W trakcie lotu 33-letni pasażer dostał ataku serca. Mimo podjęcia reanimacji nie udało się go uratować. Mężczyzna podróżował wraz z ciężarną żoną, która była nieświadoma, że jej mąż umiera, ponieważ przydzielono jej miejsce w innej części samolotu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy samolot podróże zdrowie lekarz społeczeństwo akcja ratunkowa Turyn zawał serca

Dokąd Polacy lecą na majówkę? Oto najpopularniejsze kierunki

Polacy wybierający się na zagraniczną majówkę preferują kraje basenu Morza Śródziemnego. Tak wynika ze statystyk sprzedażowych linii Ryanair. W czołówce są między innymi Grecja, Włochy, Hiszpania i Francja. Ze statystyk wynika, że rodacy planują wypoczynek nad morzem w wyższej niż polska temperaturze. Mniejszą popularnością cieszy się zwiedzanie zagranicznych miast.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA majówka wypoczynek Włochy Hiszpania Grecja społeczeństwo ŚWIAT Europa

Ryanair wycofuje się z Modlina? Przewoźnik kasuje loty

Więcej tras z Katowic i Poznania, ale mniej z Modlina. Ryanair zapowiedział kolejne cięcia w siatce połączeń z podwarszawskiego lotniska. Z Modlina irlandzki przewoźnik zabierze dwa samoloty. Skutkiem będzie mniejsza liczba połączeń i mniej obsłużonych pasażerów. W tym roku może być nawet o pół miliona podróżnych mniej, niż w 2023 roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura lotnisko w Modlinie lotnictwo transport publiczny POLSKA społeczeństwo

Problemy Boeinga. Cena akcji leci w dół. Padają pytania o bezpieczeństwo ich maszyn

Notowania akcji Boeinga zaliczają fatalny początek roku. We wtorek na Wall Street kurs lotniczego giganta dalej mocno tracił przez kumulację negatywnych informacji dotyczący ich samolotów - wskazuje serwis bankier.pl. Auror analizy dodaje, że Ryanair chce większej kontroli w fabrykach, Chiny żądają inspekcji bezpieczeństwa, a duży bank obniżył rekomendację. Na domiar złego na lotnisku w Chicago w niedzielę zderzyły się dwa Boeingi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT Stany Zjednoczone Boeing samoloty Giełda

Strajk belgijskich pilotów zatrudnionych przez Ryanair. Setki lotów odwołanych z lotniska pod Brukselą

Ponad 100 lotów tanich linii lotniczych Ryanair zostało odwołanych w ten weekend z lotniska Charleroi pod Brukselą - informuje korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Powodem jest rozpoczęty w sobotę strajk belgijskich pilotów zatrudnionych przez irlandzkiego przewoźnika. W swoim oświadczeniu Ryanair przekazuje, że ponad 60 procent belgijskich lotów odbędzie się zgodnie z planem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Belgia Europa samoloty