Polskie Radio
Section05
santander consumer bank

Santander: Mateusz Morawiecki nie dostał żadnej odprawy

W wydanym w czwartek oświadczeniu Santander Bank Polska wyjaśnia, że Mateuszowi Morawieckiemu po rezygnacji ze stanowiska prezesa BZ WBK "nie została przyznana żadna odprawa". Jest to odpowiedź na publikację byłego rzecznika BZW WBK Piotra Gajdzińskiego, który w książce "Delfin. Mateusz Morawiecki" stwierdził, że na szefa rządu czekają milionowe kwoty. Do sprawy odniósł się również szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  polityka Mateusz Morawiecki premier santander consumer bank bz wbk TRANSMISJA

Dziennikarz W.Gadowski proponuje bojkot Santandera

Dziennikarz Witold Gadowski, wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich uważa, że bank Santander Polska (wcześniej: BZ WBK) opowiedział się po stronie lewicy w polskim sporze politycznym. Chodzi o to, że z akcji rebrandingowej banku zostały, jak to ujął, "wycięte wszystkie konserwatywne tytuły". W związku z tym Witold Gadowski proponuje, by wszyscy patrioci, którzy mają swoje pieniądze w Santanderze, przenieśli się do innych banków.
Zobacz więcej na temat:  santander consumer bank

Bank Zachodni WBK po przejęciu Santander Consumer Bank stawia na kredyty konsumpcyjne i gotówkowe

Grupa Kapitałowa Banku Zachodniego WBK zwiększa dochody, stawia na kredyty konsumpcyjne i gotówkowe. Zdaniem Dyrektora Obszaru Rachunkowości Finansowej banku Wojciecha Skalskiego, dobre wyniki mogą napawać optymizmem zwłaszcza dlatego, że trzeci kwartał był dla banku pierwszym, w którym przejęto kontrolę nad spółką Santander Consumer Bank.
Zobacz więcej na temat:  bz wbk finanse santander consumer bank