Polskie Radio
Section05

służby i bezpieczeństwo

Zaostrzenie kar za napaść na funkcjonariuszy. Wiceszef MSWiA: nasi stróże prawa powinni być chronieni

- Policja cieszy się niezwykłym zaufaniem społecznym. To świadczy o tym, że dobrze pracuje, dba o nasze interesy, a przestępczość spada. Nie powinno być oporu społecznego, by uchwalić prawo, które zwiększy szacunek społeczny dla funkcjonariuszy - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rząd RP MSWiA przestępczość prawo Maciej Wąsik Adrian Klarenbach Polskie Radio 24

Rzucali w policjantów kamieniami. Zamieszki po meczu Polonia Bytom - Ruch Chorzów

23 pseudokibiców zatrzymali policjanci zabezpieczający niedzielny mecz III ligi piłki nożnej pomiędzy Polonią Bytom a Ruchem Chorzów. Odpowiedzą oni za udział w zbiegowisku, a część z nich także za czynną napaść i znieważanie policjantów oraz za napaść na kibica przeciwnej drużyny.
Zobacz więcej na temat:  pseudokibice policja policja polska polonia bytom Ruch Chorzów śląskie POLSKA Piłka nożna

"Przezwyciężono regres w branży i zorgnizowano targi". Bartosz Głowacki o MSPO w Kielcach

- To jedna z nielicznych imprez branży zbrojeniowej, która odbyła się na świecie. To, że te Targi są, to olbrzymi sukces wystawcy, olbrzymi sukces też wielu przedsiębiorstw, które mimo pandemii zdecydowały się wziąć udział w tym wydarzeniu - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Głowacki (magazyn "Raport"). Gościem audycji "Cafe Armia" był także Mariusz Cielma ("Nowa Technika Wojskowa"). Tematem audycji był XXVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polska Grupa Zbrojeniowa Wojsko Polskie POLSKA Polskie Radio 24

Komunikaty o ważności głosu. Trwa dochodzenie ws. podszywania się pod organy wyborcze

Policja pod nadzorem warszawskiej prokuratury okręgowej prowadzi dochodzenie w sprawie podszywania się pod Państwową Komisję Wyborczą oraz Krajowe Biuro Wyborcze - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Dochodzenie jest wynikiem zawiadomienia zapowiadanego w lipcu przez KBW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja prokuratura Państwowa Komisja Wyborcza Krajowe Biuro Wyborcze wybory prezydenckie 2020

Ppłk Kranz: 50 żołnierzy będzie czuwać nad mostem pontonowym do czasu wybudowania rurociągu

- Do czasu wybudowania rurociągu, który zostanie obciążony ściekami, nad utrzymaniem mostu (pontonowego - red.) będzie czuwać 50 żołnierzy, następnie tę liczbę zmniejszymy do 20 żołnierzy na zmiany dyżurne - powiedział w czwartek ppłk Piotr Kranz z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wojsko Wojsko Polskie awaria w oczyszczalni Czajka mazowieckie Warszawa Wisła