Polskie Radio
Section05
Ula Kaczyńska

The Dumplings: pojawiliśmy się w dobrym miejscu i w dobrym czasie [WIDEO]

Poznali się ponad 13 lat temu na jednym z konkursów muzycznych. Po 3 płytach zrobili sobie przerwę, ale teraz wracają. - Mija 10 lat od wydania naszej debiutanckiej płyty, sporo się zmieniło, ale najważniejsze jest to, że znów mogliśmy się spotkać i pracować na takim samym poziomie jak kiedyś - opowiadają Justyna Święs i Kuba Karaś z The Dumplings.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA muzyka elektroniczna The Dumplings Jakub Karaś Justyna Święs Ula Kaczyńska

Ptakova: festiwal Carbon to okazja, żeby zachwycić się Śląskiem

Carbon Silesia Festival to święto muzyki elektronicznej, które odbywa się w wyjątkowym miejscu - w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Wystąpi na nim m.in. Ptakova. Artystka pochodzi z Gliwic i w Czwórce opowiada o tym, co jeszcze warto zobaczyć na Śląsku. W tym roku impreza rozpocznie się 14 czerwca i potrwa dwa dni, a jej patronem jest Czwórka.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Carbon Silesia Festival Śląsk podróże Podróże z Czwórką muzyka elektroniczna Ula Kaczyńska

W wyborach liczy się każdy głos. "Nie zmarnuj swojego"

- To brzmi trochę abstrakcyjnie, kiedy mówimy, że krzyżyk postawiony przy nazwisku osoby kandydującej może zmienić świat, ale chcę wierzyć, że tak właśnie to działa. Nasz głos jest ważny, dlatego idę na wybory - mówi Aleksander Lipski, współtwórca platformy Orientuj.się i prowadzący program "No wiadomo" w TVP.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka wybory do Parlamentu Europejskiego wybory w Polsce społeczeństwo obywatelskie pokolenie z Ula Kaczyńska młodzież

Ania Szlagowska: tato chciał, żebym była jak Kuba Więcek

Była fanką zespołu Blog 27, zawodowo grała w piłkę ręczną, zajmowała się fotografią, dziś jest absolwentką Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie i szykuje się do wydania debiutanckiej płyty. - Jestem ciekawa świata, więc próbowałam wielu rzeczy, ale muzyka zawsze wygrywała - mówi wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka Ania Szlagowska. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA soul Ula Kaczyńska Kuba więcek Mariusz Obijalski

Festiwal Widoki - artyści przybliżają swoją sztukę w Warszawie

Festiwal Widoki to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie stolicy. To efemeryczne pracownie artystyczne wplatające sztukę w tkankę miasta. - Wypuszczamy się trochę na głęboką wodę, przecieramy szlaki, ale jesteśmy pewne, że to będzie naprawdę coś ciekawego - mówią w Czwórce Eliza Krakówka i Julia Pucis, inicjatorki wydarzenia. - Nam zależy bardzo na tym, żeby festiwal poruszając miasto przybliżał sztukę.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka SZTUKA Warszawa Ula Kaczyńska

Maria Smolarz o filmie "Rave": ludzie dalej boją się polskiej pompy

- Wixa to część rejwu. czy to się komuś podoba czy nie. Muzyka elektroniczna jest tak bogata w różne gatunki, że nie można z niej wykluczać ludzi z gwizdkami i w białych rękawiczkach - mówi Maria Smolarz, didźejka i bohaterka filmu "Rave/Rejw", którego premiera odbyła się na Millennium Docs Against Gravity. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA muzyka elektroniczna Techno FILM film dokumentalny film polski Millennium Docs Against Gravity Millennium Docs Against Gravity 2024 Ula Kaczyńska

Millenium Docs Against Gravity - ważne wydarzenie o wymiarze międzynarodowym

- Festiwal Millennium Docs Against Gravity, oprócz tego, że gromadzi gigantyczną publiczność, stał się też ważnym wydarzeniem dla branży filmowej - mówi prosto z festiwalu w specjalnym wydaniu audycji "Stacja kultura" Wojciech Diduszko, dyrektor Konkursu Polskiego. Czwórka i Polskie Radio są patronem wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Millennium Docs Against Gravity festiwal filmowy Kasia Dydo Katarzyna Dydo film dokumentalny Ula Kaczyńska Millennium Docs Against Gravity 2024

Sosia na MDAG zagra kolorami. "Nie tylko matki Polki" - muzyczna strona festiwalu

Millenium Docs Against Gravity to święto kina dokumentalnego. Festiwalowi towarzyszą też wydarzenia muzyczne. 18 maja impreza "Nie tylko matki Polki", zagrana przez Sosię, Lazy1 i Lucy Monslave, zwróci uwagę na nową festiwalową sekcję "Niezapomniane historie kobiet". 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Ula Kaczyńska MUZYKA KULTURA FILM film dokumentalny festiwal filmowy Millennium Docs Against Gravity Sonia Wąsowska Millennium Docs Against Gravity 2024