Polskie Radio
Section05
Unia Europejska

Do Polski trafiły pierwsze pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy

Do Polski trafiły pierwsze pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy - prawie 27 miliardów złotych. Jak podkreśla korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka, która pierwsza poinformowała o środkach, wypłata Polsce pierwszych pieniędzy z KPO będzie przełomowa, bo przez dwa ostatnie lata były one zablokowane z powodu zarzutów Komisji dotyczących braku niezależności sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy Ursula von der Leyen Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz Unia Europejska budżet unijny

Zachód potępił atak Iranu. "Musimy uniknąć eskalacji"

Unia Europejska, Organizacja Narodów Zjednoczonych i kraje Zachodu odniosły się w wydanych komunikatach do ataku Iranu na Izrael, określając go mianem bezprecedensowego. "Pracujemy, aby ustabilizować sytuację i uniknąć dalszej eskalacji" - napisał premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Izrael Iran konflikty międzynarodowe bezpieczeństwo zachód dyplomacja Unia Europejska ONZ Teheran

POLSKIE RADIO 24 Pakt migracyjny. "Sprzeciw Polski i Węgier nie wystarczy"

- Sprzeciw Polski i Węgier nie wystarczy, aby zablokować pakt migracyjny. Będzie jeszcze potrzebne porozumienie z innymi krajami. Premier Donald Tusk twierdzi, że rozmawiał z przedstawicielami innych państw i jest duża szansa, że uda się zebrać blokującą mniejszość - powiedziała w Polskim Radiu 24 Aleksandra Krzysztoszek, dziennikarka portalu Euractiv. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT migracja Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej imigranci w Europie