X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Unia Europejska

"Otrzymamy więcej, niż chciała dać Komisja Europejska". W czwartek szczyt UE

- Zaproponowany przez przewodniczącego Rady Europejskiej Charles'a Michela projekt budżetu unijnego na lata 2021-2027 jest dobrym punktem wyjścia do negocjacji na szczycie UE - poinformowała w poniedziałek Komisja Europejska. - Otrzymamy na pewno więcej niż chciała KE - powiedział minister ds. europejskich Konrad Szymański. 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska budżet unijny budżet UE 2021-2027 Konrad Szymański ŚWIAT

UE przedłużyła złagodzone sankcje wobec Białorusi

Unia Europejska przedłużyła o rok sankcje wobec Białorusi, złagodzone przed kilkoma laty. Decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów na spotkaniu w Brukseli. Restrykcje obejmują embargo na broń i sprzęt, który mógłby być wykorzystywany do wewnętrznych represji, a także cztery osoby z otoczenia prezydenta. Sankcje dyplomatyczne wobec większości białoruskich polityków na czele z Aleksandrem Łukaszenką zostały zniesione w 2016 roku. Z czarnej listy skreślono wtedy 170 osób.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej

Eksperci: środki unijne dodatkowym wsparciem dla rozwoju, ale nie jego źródłem

Fundusze, jakie możemy uzyskać z UE to znikoma część tego, co powstaje w Polsce. Nie jest to źródło naszego rozwoju, bo on pochodzi głównie z kraju, a jedynie uzupełnienie. To zaś czy otrzymamy z UE ok. 6 mld euro więcej niż wcześniej było planowane, nie jest przesądzone. Ciągle toczy się walka o wysokość unijnego budżetu, czy będzie to 1,4 proc. czy 1,1  proc. łącznego PKB państw członkowskich – mówili w Rządach Pieniądza eksperci: Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha) i Piotr Soroczyński (Krajowa Izba Gospodarcza).
Zobacz więcej na temat:  budżet ue Unia Europejska fundusze unijne

Premier: Europa potrzebuje ambitnego, ale sprawiedliwego budżetu

- Na sprawiedliwym budżecie Unii Europejskiej zyskają zarówno bogatsze północne kraje Wspólnoty, jak i biedniejsze południowe - przekonuje premier Mateusz Morawiecki w artykule napisanym dla niemieckiego dziennika "Die Welt". Mateusz Morawiecki broni też polityki spójności, twierdząc, że musi ona pozostać najwyższym unijnym priorytetem.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki Unia Europejska budżet unijny Europa ŚWIAT

Władysław Teofil Bartoszewski: wesprzemy rząd w walce o jak najlepszy budżet UE

- Z całą pewnością poprzemy rząd w próbach wynegocjowania jak najlepszego budżetu UE, bo to nie jest budżet dla rządu, tylko dla obywateli - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski. - Nawet sugerujemy rządowi, żeby negocjował twardziej - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel PSL polityka Władysław Teofil Bartoszewski POLSKA budżet ue budżet unijny Unia Europejska