Polskie Radio
Section05
Unia Europejska

Zachód potępił atak Iranu. "Musimy uniknąć eskalacji"

Unia Europejska, Organizacja Narodów Zjednoczonych i kraje Zachodu odniosły się w wydanych komunikatach do ataku Iranu na Izrael, określając go mianem bezprecedensowego. "Pracujemy, aby ustabilizować sytuację i uniknąć dalszej eskalacji" - napisał premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Izrael Iran konflikty międzynarodowe bezpieczeństwo zachód dyplomacja Unia Europejska ONZ Teheran

POLSKIE RADIO 24 Pakt migracyjny. "Sprzeciw Polski i Węgier nie wystarczy"

- Sprzeciw Polski i Węgier nie wystarczy, aby zablokować pakt migracyjny. Będzie jeszcze potrzebne porozumienie z innymi krajami. Premier Donald Tusk twierdzi, że rozmawiał z przedstawicielami innych państw i jest duża szansa, że uda się zebrać blokującą mniejszość - powiedziała w Polskim Radiu 24 Aleksandra Krzysztoszek, dziennikarka portalu Euractiv. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT migracja Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej imigranci w Europie

Pakt migracyjny. PiS zapowiada sprzeciw "swoich" samorządów

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada, że nie przyjmie migrantów w samorządach, gdzie sprawuje władzę. Parlament Europejski zaakceptował wczoraj pakt migracyjny. Mariusz Błaszczak z PiS Błaszczak ocenił, że "pakt migracyjny stanowi katastrofę dla Polski, jeśli zostanie przyjęty w dalszym procesie".
Zobacz więcej na temat:  Europa Unia Europejska migracja Parlament Europejski polityka imigranci w Europie POLSKA Mariusz Błaszczak Polska w Unii Europejskiej

POLSKIE RADIO 24 Pakt migracyjny przyjęty. Ekspert PISM: może być kwestionowany

- Nawet jeśli ostatecznie przyjmiemy ten pakt, może być on kwestionowany przez kolejny Parlament Europejski, a poszczególne jego elementy mogą być poddawane ewentualnej rewizji w kolejnej kadencji - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Szymańska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT migracja Unia Europejska Komisja Europejska społeczeństwo