Polskie Radio
Section05
użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Sebastian Kaleta: boję się, że PO zlikwiduje 500 plus

- Mówiliśmy podczas kampanii wyborczej, że Rafał Trzaskowski jest kompletnie niewiarygodnym człowiekiem - powiedział w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji i warszawski radny. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sebastian Kaleta Komisja Weryfikacyjna Warszawa polityka Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Sławomir Potapowicz: należy wyciągnąć konsekwencje za reprywatyzację

- Proces reprywatyzacji wymaga wnikliwego zbadania i wyciągnięcia konsekwencji. Tych, którzy dokonywali przestępstw na szkodę mieszkańców Warszawy należy postawić przed sądem i osądzić - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Sławomir Potapowicz, warszawski radny z ramienia Nowoczesnej, członek komisji weryfikacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nowoczesna Adrian Klarenbach Warszawa nieruchomości reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Poseł PiS: PO dzień po wyborach wyrzuca obietnice do kosza

- Platforma Obywatelska właśnie tak działa, że dzień po wyborach wszystkie obietnice wyrzuca do kosza i dobiera się do kieszeni Polaków – powiedział w audycji "Sygnały dnia" poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała, nawiązując do ostatniej decyzji Rady Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Katarzyna Gójska Grzegorz Schetyna kampania wyborcza użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Posłanka PiS: obniżka bonifikaty odebrała PO wiarygodność

– Obniżenie przez warszawskich radnych bonifikaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego na własność odbiera Platformie wiarygodność – powiedziała Mirosława Stachowiak-Różecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. W audycji "Przekładaniec Jachowicza" skomentowała bieżące wydarzenia z polskiej sceny politycznej, w tym decyzję radnych PO, która wywołała duże kontrowersje.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość PiS Warszawa Ryszard Petru Platforma Obywatelska Nowoczesna polityka Teraz! użytkowanie wieczyste użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Publicysta o decyzji ws. bonifikaty: to skandal

- Decyzja Rady Warszawy w sprawie bonifikaty była najczystszą kiełbasą wyborczą, jaką można sobie wyobrazić. Została jednak sprzątnięta sprzed nosa warszawiaków tuż po tym, gdy Platforma Obywatelska wygrała wybory. To skandal i okłamywanie Polaków - mówił na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Rafał Chudkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa dekomunizacja Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska polityka użytkowanie wieczyste - bonifikaty

TYLKO U NAS Patryk Jaki: przykro mi, że miałem rację ws. Trzaskowskiego

- W Warszawie dzieje się dokładnie to, przed czym przestrzegałem. Mówiłem, że Rafał Trzaskowski ma słaby i niespójny program, z którego będzie się wycofywał po wyborach - tak sprawę zmniejszenia bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego przez stołeczne władze komentuje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Patryk Jaki, który kandydował w wyborach samorządowych na prezydenta stolicy z ramienia PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa Rafał Trzaskowski Patryk Jaki użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Bonifikaty w stolicy. Wyborczy "chwyt marketingowy" Trzaskowskiego

Po czwartkowej decyzji rady miasta o zmniejszeniu bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego, mieszkańcy oburzają się, że przyjdzie im nagle zapłacić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ratusz próbuje uspokajać, tłumacząc, że szuka pieniędzy. - Pan prezydent albo nie rozumie o co chodzi, albo próbuje kłamać - komentuje poseł PiS Paweł Lisiecki w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa mieszkania opłaty Rafał Trzaskowski POLSKA użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Czy PO nie spełnia obietnic wyborczych w Warszawie?

Po podjęciu nowej uchwały przez Radę Warszawy i anulowaniu bonifikaty 98 proc., tzw. opłaty przekształceniowe wzrosną np. z 400 zł do 8000 zł. O najnowszych decyzjach stołecznej rady miasta w piątkowej "Debacie poranka" dyskutowali: Agaton Koziński (Polska The Times), Stefan Sękowski (Nowa Konfederacja) i Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska).
Zobacz więcej na temat:  Warszawa nieruchomości użytkowanie wieczyste POLSKA użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Paweł Szefernaker: PO chce cofnąć wszystko, co zrobiło PiS

- Rafał Trzaskowski mówi, że uchwała o bonifikacie przed wyborami była błędem rozdawnictwa. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że ci, którzy aspirują do przejęcia władzy kłamią, by po wyborach wrócić do tego, co było przed 2015 rokiem - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Szefernaker.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Szefernaker Warszawa użytkowanie wieczyste Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska polityka użytkowanie wieczyste - bonifikaty