Polskie Radio
Section05
użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Rada Warszawy przywraca 98-proc. bonifikatę. Komentarze

Rada Warszawy przyjęła jednogłośnie projekt uchwały przywracającej 98-procentową bonifikatę przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego we własność. Sprawę na antenie Polskiego Radia 24 komentowali: Marcin Makowski, publicysta "Do Rzeczy" i Wirtualnej Polski, profesor Wawrzyniec Konarski, politolog z Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Adam Borowski, szef warszawskiego klubu "Gazety Polskiej". Komentarzem, również do innych najwazniejszych wydarzeń politycznych ostatnich dni podzielił się także politolog prof. Kazimierz Kik.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo użytkowanie wieczyste - bonifikaty Warszawa nieruchomości

Jarosław Gowin: Rafał Trzaskowski podważył zaufanie do PO

- Prezydent Trzaskowski zachował się w sposób, który podważa zaufanie nie tylko do Platformy Obywatelskiej. Podważa zaufanie do całej klasy politycznej - powiedział na antenie Trójki minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Gowin policja Trójka Beata Michniewicz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego szkolnictwo wyższe wybory parlamentarne zjednoczona prawica POLSKA użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Poseł PiS: cechą polityków PO jest brak wiarygodności

- Donald Tusk zapewniał, że nie będzie podwyższenia wieku emerytalnego. Grzegorz Schetyna mówił, że wycofa 500 plus. Podobnie Rafał Trzaskowski ws. bonifikaty. Nie ma nic gorszego niż brak wiarygodności wśród polityków. To jest cecha liderów Platformy Obywatelskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
Zobacz więcej na temat:  użytkowanie wieczyste - bonifikaty użytkowanie wieczyste Warszawa Rafał Trzaskowski

Debata dnia: spór wokół obniżenia bonifikat

Rada Warszawy w czwartek zajmie się rozpatrzeniem projektu uchwały przywracającego 98-proc. bonifikatę przy przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność. Sesja została zwołana na wniosek prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który chce wycofać się z obniżenia ulgi do maksimum 60 proc. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska) oraz Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna).
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo użytkowanie wieczyste - bonifikaty nieruchomości Warszawa użytkowanie wieczyste Rafał Trzaskowski

Zamieszanie z bonifikatami w Warszawie. Komentarze

Rada Warszawy w czwartek zajmie się rozpatrzeniem projektu uchwały przywracającego 98-proc. bonifikatę przy przekształcenia prawa użytkowania wieczystego we własność. Sesja została zwołana na wniosek prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który chce wycofać się z obniżenia ulgi do maksimum 60 proc. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Zobacz więcej na temat:  użytkowanie wieczyste - bonifikaty użytkowanie wieczyste Warszawa Piotr Guział Mariusz Krzemiński POLSKA

Zwrot w sprawie bonifikat. "PO nie jest wiarygodną partią"

- To pokazuje, że ta partia nie jest wiarygodna, skoro na trzy dni przed wyborami, w strachu przed tym, iż jej politycy zostaną oskarżeni, że będą sięgać do kieszeni Polaków, głosuje za bonifikatą 98 proc., natomiast po wygranych wyborach wycofuje sie z tego – powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Popławski (Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze).
Zobacz więcej na temat:  użytkowanie wieczyste - bonifikaty Warszawa Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska

"Presja ma sens". Politycy o decyzji Trzaskowskiego

- Zwrócę się do przewodniczącej Rady Miasta Warszawy o zwołanie sesji w środę. Będę rekomendował powrót do bonifikaty 98 proc. przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności - poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. - Jego wiarygodność jest zerowa - dodał z kolei szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Warszawa Michał Dworczyk Patryk Jaki użytkowanie wieczyste - bonifikaty

Publicysta: nie można wykluczyć nacisków władz PO

– To kolejna rejterada, nie tylko Rafała Trzaskowskiego, ale Platformy Obywatelskiej jako całości – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Żółciak. Publicysta "Dziennika Gazety Prawnej" odniósł się w ten sposób do zapowiedzi prezydenta Warszawy, że zwróci się on do przewodniczącej Rady Miasta o zwołanie sesji i będzie rekomendował powrót do bonifikaty 98 proc. przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa polityka Rafał Trzaskowski użytkowanie wieczyste Platforma Obywatelska użytkowanie wieczyste - bonifikaty