X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wybory w Wielkiej Brytanii

W jakim kierunku będzie zmierzać Wielka Brytania?

-  Theresa May nie ma tej lekkości, jaką imponował David Cameron, który miał łatwość nawiązywania kontaktu, był świetnym mówcą, dynamicznym, energicznym, wzbudzającym zaufanie w naturalny sposób. May tego nie ma. Ona dochodzi do wszystkiego ciężką pracą - mówił na antenie radiowej Trójki Agaton Koziński ("Polska The Times"). - Wielka lekcja z tych wyborów to kompletna dezorientacja co do kierunku, w jakim ma zmierzać Wielka Brytania - stwierdził dr Jarosław Kuisz ("Kultura Liberalna").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Ernest Zozuń Agaton Koziński Jarosław Kuisz Wielka Brytania wybory w Wielkiej Brytanii Theresa May

Premier May zapowiedziała powołanie nowego rządu

Theresa May udała się do Pałacu Buckingham, aby prosić królową Elżbietę II o formalne pozwolenie na próbę zbudowania gabinetu. May poinformowała, że utworzy rząd i zadeklarowała, że zostanie premierem. Konserwatyści wygrali wybory, ale utracili większość w parlamencie. Brakuje im 8 mandatów. Z jednego okręgu wyborczeg wyniki jeszcze nie spłynęły.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania ŚWIAT wybory w Wielkiej Brytanii

Wybory w Wlk. Brytanii. "May nie uczy się na błędach"

Według najnowszej prognozy BBC, Partia Konserwatywna pozostanie największą partią w Izbie Gmin, ale zdobywając 318 miejsc w nowym parlamencie zabraknie jej ośmiu mandatów do samodzielnej większości (326). Wyniki wyborów omawiali w "Sygnałach dnia" publicyści Roman Imielski i Bogumił Łoziński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wielka Brytania wybory w Wielkiej Brytanii Europa wybiera Bogumił Łoziński Roman Imielski Wojciech Dąbrowski

Marcin Kiepas: Brytyjczycy (ponownie) źle wybrali

Wielki polityczny chaos zapanował w Wielkiej Brytanii po wczorajszych przyspieszonych wyborach. Nie wiadomo, kto będzie teraz rządził, kto będzie premierem i kto będzie negocjował Brexit. Nie dziwi więc, że w reakcji na pierwsze sondażowe wyniki funt potaniał aż o 9 gr. A to dopiero początek jego przeceny.
Zobacz więcej na temat:  giełda papierów wartościowych Wielka Brytania wybory w Wielkiej Brytanii kurs walut kurs walutowy

„Kampania premier May nie poszła po jej myśli”

W czwartek Brytyjczycy wybierają posłów Izby Gmin spośród ponad 3,3 tys. kandydatów w 650 okręgach jednomandatowych. Po zamknięciu lokali wyborczych o 22 czasu lokalnego (23:00 czasu polskiego) ogłoszony zostanie wynik wspólnego sondażu exit poll dla telewizji BBC, ITV i Sky News. O wyborach w Wielkiej Brytanii mówili Krzysztof Kokoszczyński z portalu Euractiv.pl i dziennikarka Polskiego Radia Agata Kasprolewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Wielkiej Brytanii Wielka Brytania Theresa May Brexit Agata Kasprolewicz Szkocja Irlandia Północna Unia Europejska

Wybory w Wielkiej Brytanii w cieniu zamachów

Wielka Brytania głosuje. To być może najważniejsze wybory we współczesnej historii Zjednoczonego Królestwa. Od ich wyniku zależy miejsce Londynu w Europie i na świecie, a także kształt samej Wielkiej Brytanii. W specjalnym wydaniu audycji "Więcej świata" dziennikarze Polskiego Radia wyjaśniają niuanse tego wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Wybory w Europie wybory w Wielkiej Brytanii Dariusz Rosiak Agata Kasprolewicz Brexit Theresa May IRA

"Waży się przyszłość Wielkiej Brytanii jako silnego państwa"

Brytyjczycy wybierają nowy parlament. - To kluczowe wybory, które mają wpływ na przyszłość Wielkiej Brytanii jako silnego państwa - mówił europoseł PiS Tomasz Poręba. Z kolei eurodeputowany SLD Bogusław Domaradzki przyznaje, że wynik głosowania może nie być taki oczywisty, a kluczowa dla ostatecznego rezultatu będzie frekwencja.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wybory w Wielkiej Brytanii Wybory w Europie Theresa May Bogusław Liberadzki Tomasz Poręba Unia Europejska Ernest Zozuń Trójka

Kto jest kim w wyborach w Wielkiej Brytanii?

Brytyjczycy idą dziś do urn. Głosować będą w przedterminowych wyborach parlamentarnych, rozpisanych 18. kwietnia przez premier Theresę May. Od Aberdeen, przez Birmingham po Halifax - w 650 okręgach od godziny ósmej do dwudziestej trzeciej naszego czasu do urn wrzucane będą głosy. Do głosowania zarejestrowało się niemal 47 milionów ludzi - o milion więcej, niż w poprzednich wyborach. Jaki wybór mają Brytyjczycy?
Zobacz więcej na temat:  wybory w Wielkiej Brytanii Wybory w Europie Theresa May Wielka Brytania Europa ŚWIAT