Polskie Radio
Section05
Małgorzata Sadurska

"KE nie ma żadnych instrumentów, by ukarać Polskę"

Zapowiadana na środę decyzja o wszczęciu postępowania wobec unijnych krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców i decyzja rady nadzorczej PZU o powołaniu Małgorzaty Sadurskiej na członka zarządu. To najważniejsze tematy, o których mówili goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska Unia Europejska uchodźcy imigranci w Europie Ryszard Czarnecki Małgorzata Sadurska PZU

Referendum konstytucyjne zabiegiem wizerunkowym prezydenta?

Andrzej Duda chce, by referendum ws. konstytucji odbyło się 11 listopada 2018 roku, w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. - W przypadku konstytucji, nie możemy pozwolić sobie na wizerunkowy strzał w kolano, gdyby przyszło niewiele osób - mówił Marcin Makowski z "DoRzeczy". - Prezydent próbuje znaleźć jakikolwiek temat, na którym jego partia pozwoli mu wypłynąć - powiedział Łukasz Lipiński z Centrum Analitycznego Polityka Insight.
Zobacz więcej na temat:  Londyn POLSKA Wybory w Europie wybory w Wielkiej Brytanii Brexit Theresa May katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku referendum konstytucja Andrzej Duda Jarosław Kaczyński krs Małgorzata Sadurska Łukasz Lipiński

"Nie dziwi mnie decyzja Małgorzaty Sadurskiej"

Informację, że Małgorzata Sadurska jest kandydatem do zarządu PZU, potwierdził szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Wyjaśnił jednocześnie, że nie będzie ona wiceprezesem spółki. Wcześniej, Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezydenta. Sprawę komentował w Polskim Radiu 24 Radosław Żydok z Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda Małgorzata Sadurska Marek Magierowski