Polskie Radio

Radio Gwiazdka - kolejny raz w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 06:00
Jak co roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie Polskie Radio uruchamia specjalny kanał muzyczny z przebojami świątecznymi, które jest dostępne w aplikacji mobilnej "Polskie Radio" oraz na platformie moje.polskieradio.pl. W tym roku całodobowy streaming jest dostępny również w serwisie YouTube.com. 
Polskie Radio Gwiazdka
Polskie Radio GwiazdkaFoto: Polskie Radio

Radio Gwiazdka wprawi was w świąteczny nastrój i zabierze do cudownego świata Bożego Narodzenia. Wesoło, przebojowo, nowocześnie ale i z nutką nostalgii. Spędź Boże Narodzenie z Polskim Radiem! U nas każdy znajdzie coś dla siebie - entuzjaści Gwiazdki, Kevina, "Last Christmas" i Mariah Carey, tradycjonaliści śpiewający kolędy w rodzinnym gronie, miłośnicy klasycznych świątecznych przebojów, a nawet Grinch.

Sięgamy odważnie do worka ze świątecznymi przebojami - od lat 40-tych - najbardziej charakterystyczne interpretacje bożonarodzeniowych piosenek wyśpiewają nam Bing Crosby, Judy Garland, Nat King Cole, Brenda Lee, Frank Sinatra, Dean Martin, Elvis Presley, Ella Fitzgerald i dziesiątki innych wybitnych głosów. Współczesne wersje gwiazdkowych evergreenów wyśpiewają między innymi Wham, Mariah Carey, Michael Buble, Jessie J, Kelly Clarkson, Diana Krall, John Legend, Ariana Grande i wielu, wielu innych. Nie zabraknie polskich wykonawców i niespodzianek w różnych językach z najodleglejszych zakątków globu.

Od południa w Wigilię oraz przez całe Boże Narodzenie będziemy grali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

RADIO GWIAZDKA NADAJE RÓWNIEŻ W STREAMINGU W SERWISIE YOUTUBE.COM: 

Kanał cyfrowy Radio Gwiazdka od 6 grudnia 2022 do 8 stycznia 2023 roku w aplikacji mobilnej Polskie Radio (do pobrania za darmo w sklepach Google Play, AppStore i Huawei AppGallery) lub na stronie moje.polskieradio.pl

1190x150_radio-gwiazdka_01d.jpg
Cyfrowe Radio Gwiazdka

mat. pras. / rk 

Czytaj także

W Polsce ubywa świerków. Jakie drzewa wybieramy na choinki?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 15:45
W wielu domach, w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, już pojawiły się choinki. Leśnicy twierdzą jednak, że nie ma takiego drzewa jak choinka. Są za to jodły, sosny i świerki. Tych ostatnich w naszych lasach jest coraz mniej. Z jakiego powodu z roku na rok ich ubywa?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święta Bożego Narodzenia – skąd tak właściwie się wzięły?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 23:00
Większość z nas jest przekonana, że Boże Narodzenie – a zwłaszcza Wigilia – są "od zawsze" takie same: tak samo ubrane drzewko, takie same potrawy, podobny, wesoły nastrój… Nie każdy zastanawia się nad genezą zwyczajów, które kultywujemy co roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Które choinki są bardziej ekologiczne? Żywe czy sztuczne?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 14:40
W wielu domach stoją już przepięknie ubrane choinki. Jak co roku pojawia się jednak pytanie, które z nich są bardziej ekologiczne? Żywe czy sztuczne? Coraz więcej Polaków przy wyborze choinek kieruje się bowiem troską o środowisko. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Queen i Mariah Carey. Idealna muzyka na dobre święta

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 14:41
Pamiętacie bohatera filmu "Był sobie chłopiec"? Pewnego dnia wchodzi do supermarketu i pod nosem mruczy: "już to grają", mając na myśli świąteczną piosenkę napisaną przez swego ojca. Są bowiem takie utwory, które towarzyszą nam tylko w grudniu i wcale nie muszą być przekleństwem. Przyjrzyjmy się kilku z nich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo, kręgle i spacer na orientację. Kilka pomysłów na sportowe święta

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 07:50
Większość z nas, gdy myśli o świętach i wspólnym spędzaniu czasu z rodziną, wyobraża sobie wspólne siedzenie przy stole i zajadanie świątecznych potraw. Warto jednak zrobić sobie przerwę od leniuchowania i wybrać choć jedną ze sportowych aktywności, której można oddać się razem z bliskimi. Trójka proponuje kilka pomysłów do wyboru – narciarstwo biegowe, kręgle, łyżwiarstwo i spacer na orientację.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Choinka, pierniczki i ryby - czym naprawdę pachną święta?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 15:58
Każdy zapach, który poczujemy w święta w naszych domach, to mieszanka wielu składników. Skąd bierze się cudowny zapach pierników? A co odpowiada za niezbyt czasem przyjemny "aromat" niektórych ryb?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak polscy studenci świętują za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 17:40
Wielu polskich studentów uczy się za granicą. Nie wszyscy z nich decydują się wrócić na święta do domu. Okazuje się, że takie plany ma coraz więcej osób. Wpływają na to względy ekonomiczne, pandemia, ale też chęć przeżycia nowego doświadczenia.  
rozwiń zwiń