Polskie Radio

"Radiobook" - audiobooki z wybitną literaturą

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 11:00
Do "Radiobooka" Polskiego Radia trafiają najwybitniejsze dzieła literackie - powieści, lektury szkolne oraz "białe kruki" takich autorów, jak Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust czy Stanisław Ignacy Witkiewicz. W każdy poniedziałek publikowane są nowe tytuły, czytane przez crème de la crème polskiej sceny aktorskiej, m.in. Janusza Gajosa, Jerzego Stuhra, Adama Ferencego, Krzysztofa Kolbergera i wielu innych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Roman Farberov/Shutterstock.com

To wyjątkowa okazja do przypomnienia sobie tych najsłynniejszych oraz do poznania mniej popularnych utworów literackich. "Krzyżacy", "Potop", "Popioły", "W poszukiwaniu straconego czasu", "Widnokrąg" - to tylko niektóre z licznych propozycji.

"Radiobook" dostępny na kanale na Youtube, na Facebooku oraz w serwisach z audiobookami (Empik Go, Storytel, Audioteka).

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCQWyjXNGwJ4Nv2C5IMNSqMg

Facebook: https://www.facebook.com/radiobookpr

 Henryk Sienkiewicz "Potop"/ Radiobook, Polskie Radio

"Radiobook" to projekt Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Radiobook – wyobraźnia, która nie śpi. 

. 

mat.promocyjne

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

Juliusz Słowacki. Wieszcz, którego nie chcieliśmy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 06:00
Pod wieloma względami miał pecha. Zanim przedwcześnie zmarł, musiał żyć w czasach, gdy gwiazdą był Adam Mickiewicz. Publiczność żądała tylko jednego geniusza. Ale w "Beniowskim" zapowiadał: "moje będzie za grobem zwycięstwo". I chyba miał rację.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Siła, odwaga i niezłomność. Takie były tamte kobiety"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 11:00
- Oleńka jest symbolem wielu kobiet, wielu rodzin, które przeszły piekło na Kresach - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia pisarka Wioletta Sawicka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ania z Zielonego Wzgórza" i "Harpie" - co czyta Magdalena Ruta?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 13:35
W cyklu "Biblioteka muzyka" sprawdzamy, co czytają artyści w czasie wakacji. Jakie książki w ostatnim czasie zrobiły największe wrażenie na wokalistce Magdalenie Rucie?
rozwiń zwiń