Polskie Radio

Radio Gwiazdka - świąteczna muzyka w Polskim Radiu [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2022 06:00
Polskie Radio Gwiazdka to propozycja Polskiego Radia z muzyką związaną z Bożym Narodzeniem. Specjalny kanał muzyczny ze świątecznymi przebojami Polskie Radio uruchomiło 6 grudnia, można go słuchać do 8 stycznia 2023 roku. 
Polskie Radio Gwiazdka
Polskie Radio GwiazdkaFoto: Polskie Radio

Polskie Radio Gwiazdka jest dostępne w aplikacji mobilnej "Polskie Radio" oraz na platformie moje.polskieradio.pl.

Usłyszeć można w nim największe światowe i polskie przeboje. Andy Williams, Brenda Lee, Bing Crosby, Ella Fitzgerald, Frank Sinatra, The Carpenters, Elvis Presley, Nat King Cole przypominają kanon amerykańskiej piosenki bożonarodzeniowej.

Danny Hathaway, Stevie Wonder, Mariah Carey, Wham!, Shakin Stevens, Boney M., John Lennon, Band Aid dodają do tego zestawu bardziej współczesne hity. W repertuarze Polskiego Radia Gwiazdka nie może zabraknąć takich wykonawców, jak: Michael Bublé, Norah Jones, Pentatonix, Celine Dion, Robbie Williams, i całej plejady gwiazd muzyki country z Dolly Parton i Brettem Eldgredge'em na czele.

Wśród polskich piosenek bezsprzecznie królują: "Dzień jeden w roku" Czerwonych Gitar, "Pada śnieg" Edyty Górniak i Krzysztofa Antkowiaka oraz "Z kopyta kulig rwie" Skaldów. Usłyszymy także Dwa Plus Jeden, De Su, Bandę Mikołaja, Pectus, Verba, PIN, Perfekt, Lady Pank i wielu, wielu innych.

W naszej kolędowej kolekcji znajdą się nie tylko tradycyjne opracowania polskich kolęd i pastorałek, ale także najnowsze ich aranżacje, między innymi autorstwa Krzysztofa Herdzina, czy nieoczywiste kolędy w opracowaniu Witolda Lutosławskiego.

W muzycznej kolekcji mamy ponad 3000 utworów świątecznych i około 2000 kolęd.Z tegorocznych nowości możemy polecić nagrania Alicii Keys, Cliffa Richarda, Joss Stone, Marca Martela, Lindsey Stirling, Andrei Bocellego z rodziną i Glorii Estefan z rodziną.

Z kolęd - koniecznie Kolędy z MACV w aranżacji Krzysztofa Herdzina. Nie zabraknie polskich wykonawców i niespodzianek w różnych językach z najodleglejszych zakątków globu.

Od południa w Wigilię oraz przez całe Boże Narodzenie będziemy grali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

POLSKIE RADIO GWIAZDKA NADAJE RÓWNIEŻ W STREAMINGU W SERWISIE YOUTUBE.COM: 

Kanał cyfrowy Polskie Radio Gwiazdka od 6 grudnia 2022 do 8 stycznia 2023 roku w aplikacji mobilnej "Polskie Radio" (do pobrania za darmo w sklepach Google Play, App Store i Huawei AppGallery) lub na stronie moje.polskieradio.pl

1190x150_radio-gwiazdka_01d.jpg
Cyfrowe Radio Gwiazdka

mat. pras. / rk / id / kor

Czytaj także

W Polsce ubywa świerków. Jakie drzewa wybieramy na choinki?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 15:45
W wielu domach, w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, już pojawiły się choinki. Leśnicy twierdzą jednak, że nie ma takiego drzewa jak choinka. Są za to jodły, sosny i świerki. Tych ostatnich w naszych lasach jest coraz mniej. Z jakiego powodu z roku na rok ich ubywa?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święta Bożego Narodzenia – skąd tak właściwie się wzięły?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 23:00
Większość z nas jest przekonana, że Boże Narodzenie – a zwłaszcza Wigilia – są "od zawsze" takie same: tak samo ubrane drzewko, takie same potrawy, podobny, wesoły nastrój… Nie każdy zastanawia się nad genezą zwyczajów, które kultywujemy co roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Które choinki są bardziej ekologiczne? Żywe czy sztuczne?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 14:40
W wielu domach stoją już przepięknie ubrane choinki. Jak co roku pojawia się jednak pytanie, które z nich są bardziej ekologiczne? Żywe czy sztuczne? Coraz więcej Polaków przy wyborze choinek kieruje się bowiem troską o środowisko. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Queen i Mariah Carey. Idealna muzyka na dobre święta

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 14:41
Pamiętacie bohatera filmu "Był sobie chłopiec"? Pewnego dnia wchodzi do supermarketu i pod nosem mruczy: "już to grają", mając na myśli świąteczną piosenkę napisaną przez swego ojca. Są bowiem takie utwory, które towarzyszą nam tylko w grudniu i wcale nie muszą być przekleństwem. Przyjrzyjmy się kilku z nich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Narciarstwo biegowe, łyżwiarstwo, kręgle i spacer na orientację. Kilka pomysłów na sportowe święta

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 07:50
Większość z nas, gdy myśli o świętach i wspólnym spędzaniu czasu z rodziną, wyobraża sobie wspólne siedzenie przy stole i zajadanie świątecznych potraw. Warto jednak zrobić sobie przerwę od leniuchowania i wybrać choć jedną ze sportowych aktywności, której można oddać się razem z bliskimi. Trójka proponuje kilka pomysłów do wyboru – narciarstwo biegowe, kręgle, łyżwiarstwo i spacer na orientację.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Choinka, pierniczki i ryby - czym naprawdę pachną święta?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 15:58
Każdy zapach, który poczujemy w święta w naszych domach, to mieszanka wielu składników. Skąd bierze się cudowny zapach pierników? A co odpowiada za niezbyt czasem przyjemny "aromat" niektórych ryb?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak polscy studenci świętują za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 17:40
Wielu polskich studentów uczy się za granicą. Nie wszyscy z nich decydują się wrócić na święta do domu. Okazuje się, że takie plany ma coraz więcej osób. Wpływają na to względy ekonomiczne, pandemia, ale też chęć przeżycia nowego doświadczenia.  
rozwiń zwiń