Historia
Artykuł nie istnieje.

Czytaj także

Czym jeszcze zaskoczy nas Stefan Żeromski?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 11:00
- W szkole spotkanie z twórczością autora "Siłaczki" jest trudne. Ale wystarczy na przykład namówić uczniów, żeby porównali swoje życie z sytuacją w Obrzydłówku i oni odkrywają Żeromskiego na nowo - uważa dr Wojciech Gruchała z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stefan Żeromski - Niepodległa jest procesem

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 11:00
Wywalczona z trudem niepodległość Polski wciąż wymaga pracy nad swoim kształtem. Niepodległość nie jest formą skończoną i domkniętą, a raczej procesem, nieustannym dążeniem "świata pracy" – tak, w największym skrócie, Stefan Żeromski ujmował tematykę niepodległości Rzeczypospolitej w swoich pismach publicystycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uciekła mi przepióreczka". Żeromski na 100-lecie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 12:32
Dramat Stefana Żeromskiego z 1924 roku był naszą kolejną propozycją z cyklu "Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Oktawia Żeromska. Portret rodzinny”. Książka Marii Mironowicz-Panek

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 09:59
- Oktawia Żeromska zawsze dzielnie stała przy mężu. Fascynujące jest to, że jako osoba, która pochodziła z usytuowanej rodziny i obracała się w kręgach feministycznych, Oktawia zeszła na drugi plan w małżeństwie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Mironowicz-Panek, autorka książki „Oktawia Żeromska. Portret rodzinny”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literackie Nagrody Nobla w Polsce. Kim są polscy nobliści?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 06:00
Nagrody przyznawane od 1901 roku uznawane są za najbardziej prestiżowe wyróżnienie świata. Do tej pory zaszczytu odbioru medalu z rąk szwedzkich monarchów doświadczyło sześcioro Polaków.   
rozwiń zwiń