X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy uda się zatrzymać falę uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 18:00
– Trudno mówić o jej zatrzymaniu, na pewno jednak powinniśmy myśleć, w jaki sposób ją kontrolować – mówił Wojciech Wilk z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.
Audio
  • Wojciech Wilk z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej o możliwych rozwiązaniach kryzysu imigranckiego (Puls świata/Dwójka)
Syryjscy imigranci, którzy 10 grudnia zostali przechwyceni przez turecką straż przybrzeżną na Morzu Egejskim
Syryjscy imigranci, którzy 10 grudnia zostali przechwyceni przez turecką straż przybrzeżną na Morzu EgejskimFoto: PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

Powoli zmienia się polityka Unii Europejskiej wobec uchodźców i imigrantów. Coraz więcej mówi się o potrzebie zatrzymania ich bliżej krajów, z których uciekają. Przede wszystkim chodzi tu o Syryjczyków, których mają zatrzymywać Turcy, a być może także Libańczycy lub Jordańczycy. Ale globalne zarządzanie migracją dotyczy nie tylko uciekinierów z Bliskiego Wschodu.

Wojciech Wilk mówił w Dwójce o praktycznych aspektach kontroli ogromnej fali ludzkiej napływającej do Europy. Tłumaczył, kogo Unia Europejska powinna przyjmować ze względów humanitarnych, a kogo potrzebuje, by utrzymać wzrost gospodarczy - w tym kontekście zwrócił uwagę m.in. na ewentualnych imigrantów na polskim rynku pracy.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Jarosław Kociszewski

Gość: Wojciech Wilk (Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej)

Data emisji: 10.12.2015

Godzina emisji: 17.45

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys migracyjny na Bałkanach. "Unia zawiodła"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 18:56
Jak podkreślano w "Pulsie świata", społeczeństwa bałkańskie, stojąc dziś wobec największego kryzysu od czasu wojen z lat 90. XX w., są zawiedzone postawą Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milion Afrykańczyków patrzy na Europę

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 19:12
- Nie da się ludzi odciąć od marzeń. Nie da się im wybić z głowy prób zmiany swojego położenia – mówił afrykanista Jędrzej Czerep, komentując pierwsze ustalenia polityków zebranych na maltańskim szczycie ws. kryzysu migracyjnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wsparcie Turcji rozwiąże kryzys uchodźczy?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 20:20
Na Malcie zakończyły się dwa szczyty w sprawie uchodźców - jeden unijny, drugi europejsko-afrykański. Liderzy państw Europy dyskutowali o tym, jak poradzić sobie z kryzysem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE nie przetrwa bez szczelnych granic?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 19:18
- W mojej ocenie ataki w Paryżu skończą myślenie o kryzysie imigracyjnym jako problemie humanitarnym, a uruchomią myślenie w kategoriach problemu bezpieczeństwa - mówił w Dwójce dr Przemysław Biskup.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strefa Schengen tylko dla przyjmujących uchodźców?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 19:02
W 10. rocznicę swoich rządów Angela Merkel ogłosiła warunki działania strefy Schengen, które ściśle wiążą się z solidarnym podziałem uciekinierów z Bliskiego Wschodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurdystan woła o pomoc. Czy świat odpowie?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 18:00
– W naszym kraju na pięć i pół miliona Kurdów przypada prawie dwa miliony uchodźców – mówił Ziyad Raoof, przedstawiciel rządu irackiego Kurdystanu w Polsce.
rozwiń zwiń