Polskie Radio
Section05
Bogdanka

Transformacja energetyczna. Sasin: w przyszłości Bogdanka będzie sięgała po inne surowce

W lipcu rząd planuje finalizację procesu przejęcia spółki LW Bogdanka przez Skarb Państwa - poinformował w niedzielę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że dzisiaj Bogdanka wydobywa węgiel, ale w przyszłości planujemy, że będzie sięgała po inne surowce, po inne złoża.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Jacek Sasin energetyka Bogdanka węgiel energia atomowa

Pieniądze na transformację energetyczną Lubelszczyzny. "Tam są inne uwarunkowana niż na Śląsku"

Transformacja energetyczna w województwie lubelskim będzie inaczej uwarunkowana niż na Śląsku, ale są pieniądze na zmiany - powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Podkreśliła, że kopalnia węgla w Bogdance jest kluczowa dla bezpieczeństwa energetycznego tej części Polski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Bogdanka bezpieczeństwo energetyczne ministerstwo klimatu fundusze europejskie Lubelszczyzna lubelskie energetyka węgiel

Przejęcie kopalni "Bogdanka". Prof. Bobińska: rząd ma prawo podejmować działania interwencyjne

- Ja się nie dziwię Mateuszowi Morawieckiemu, ponieważ mając bardzo dobry węgiel z "Bogdanki", nie mógł dopuścić do jej zamknięcia. (..) Premier ma prawo podejmować różne działania interwencyjne - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 ekspert w dziedzinie gospodarki, transportu i energetyki prof. Krystyna Bobińska (Instytut Sobieskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA energetyka węgiel Bogdanka

Skarb Państwa przejmuje akcje "Bogdanki". Sasin: bezpieczeństwo energetyczne to element suwerenności

W LW "Bogdanka" podpisano list intencyjny w sprawie przejęcia przez Skarb Państwa akcji "Bogdanki" od Enea SA. - Bezpieczeństwo energetyczne to jeden z elementów suwerenności każdego państwa - powiedziała wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zaznaczył, że "rząd jest za transformacją energetyczną, ale nie za wszelką cenę".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka Bogdanka Jacek Sasin Enea Ministerstwo Aktywów Państwowych węgiel

Wypadek w Bogdance. Jedna osoba nie żyje, dwie są w szpitalu. Władze kopalni zabrały głos

Nie żyje 35-letni górnik, który rano został przysypany w lubelskiej kopalni Bogdanka. Trzech pozostałych górników, którzy byli zagrożeni, udało się wydostać na powierzchnię, dwóch z nich trafiło do szpitala. Władze kopalni przekazały, że do wypadku doszło podczas udrażniania zbiornika retencyjnego. Prokuratura wszczęła śledztwo. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony górnictwo lubelskie wypadek w kopalni Bogdanka

200 mln zł rocznie na polski sport od spółek Skarbu Państwa. Kopalnia Bogdanka postawiła na żużel

- Ponad 200 mln zł każdego roku spółki Skarbu Państwa przekazują na wspieranie polskiego sportu - powiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który uczestniczył w konferencji prasowej poświęconej współpracy kopalni węgla Bogdanka, należącej do grupy Enea, i klubu żużlowego Motor Lublin.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finansowanie Bogdanka PGE żużel Motor Lublin sporty motorowe SPORT