Polskie Radio
Section05
Bogusław Sonik

PR24 "Brak miejsca dla ludzi o konserwatywnych poglądach". Bogusław Sonik o odejściu z PO

- Platforma skręciła w lewo, wyraźnie widać to chociażby po listach wyborczych, tutaj nasze drogi się rozeszły. Platforma szczyciła się, że potrafi łączyć różne nurty i wrażliwości polityczne w swoim gronie, ale powoli zaczęło brakować tam miejsca dla ludzi o bardziej konserwatywnych poglądach - mówił w Polskim Radiu 24 Bogusław Sonik, poseł niezrzeszony.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory w Polsce wybory 2023 Platforma Obywatelska Bogusław Sonik

PR24 Bogusław Sonik: PO przez ostatnie lata maszerowała w lewo

- To utwardzanie własnego elektoratu, któremu mówi się: "mobilizujcie się, musimy wygrać za wszelką cenę" - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł niezrzeszony, niegdyś członek PO, Bogusław Sonik, komentując start Romana Giertycha z listy partii Donalda Tuska. - Zniechęca to elektorat o bardziej lewicowym charakterze, który był przyciągany do Platformy Obywatelskiej, bo taki był marsz kierownictwa partii przez ostatnie lata - dodał polityk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bogusław Sonik wybory w Polsce Platforma Obywatelska lewica Roman Giertych

Polska delegacja złoży wizytę w Macedonii Północnej. Na jej czele stanie Ryszard Terlecki

Centrum Informacyjna Sejmu przekazało, że wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki będzie przewodniczył delegacji polskiego parlamentu, która w niedzielę uda się z wizytą do Macedonii Północnej. Podczas wizyty, która potrwa do wtorku, delegacja spotka się m.in. z tamtejszymi wicepremierami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Terlecki PiS Prawo i Sprawiedliwość Anita Czerwińska Anna Kwiecień Bogusław Sonik delegacja parlament w Polsce Sejm Senat Macedonia Północna

"Drzwi otwarte". Poseł Sonik pożegnał się z PO. Trafi do nowej partii?

Do spotkania posła Bogusława Sonika z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem może dojść w przyszłym tygodniu - poinformował wiceprezes PSL poseł Dariusz Klimczak. - Przypuszczam, że jeżeli poseł Sonik zapuka do drzwi naszego klubu, to na pewno zostaną przed nim szeroko otwarte - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Bogusław Sonik Platforma Obywatelska Polska 2050 Polskie Stronnictwo Ludowe

Bogusław Sonik o odejściu z PO: nie można kryć się z poglądami i mówić co innego, niż się myśli

- Nie można kryć się ze swoimi poglądami i mówić co innego, niż się myśli, po to tylko, by otrzymać awans polityczny - mówił w "Trójkowym komentarzu dnia" poseł Bogusław Sonik, który we wtorek 9 maja poinformował o odejściu z Platformy Obywatelskiej po 22 latach. Dodał, że w przypadku tej decyzji sprawy światopoglądowe stanowiły "kropkę nad i".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Bogusław Sonik polityka Platforma Obywatelska

"PO nie jest już nawet centrowa". Elżbieta Zielińska komentuje decyzję Sonika

- Platforma Obywatelska, która powstawała w 2001 roku, prezentowała konserwatywne poglądy. Z konserwatyzmu nic już nie zostało. W kwestiach światopoglądowych idzie na lewo - powiedziała w Polskim Radia 24 poseł PiS Elżbieta Zielińska. Wcześniej poseł Bogusław Sonik poinformował, że opuszcza szeregi Platformy Obywatelskiej
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Bogusław Sonik polityka

Bogusław Sonik odchodzi z PO. Biernacki: powodem - wartości, których już w tej partii nie ma

- To smutne, że osoba tak zasłużona przed 1989 r., jak Bogusław Sonik, odchodzi z PO z powodu wartości, które wyznaje i których już w PO nie ma - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Marek Biernacki (Koalicja Polska), były minister spraw wewnętrznych i administracji i były minister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz polityka Marek Biernacki Platforma Obywatelska Bogusław Sonik

PO odcina konserwatywne skrzydło. Wróbel: mogą na tym zyskać PSL i Polska 2050

- Ten konflikt między szefostwem Platformy Obywatelskiej a grupą konserwatywnych polityków tej partii trwa już od dłuższego czasu. Nawet odejście kilku posłów raczej na wynik wyborczy znacząco nie wpłynie. A jeśli już, to mogą tutaj zyskać jakieś głosy te ugrupowania bardziej konserwatywne, czy bliżej środka sceny politycznej - mam na myśli ugrupowanie pana Hołowni i PSL - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Wróbel ("Echo Dnia", "Dziennika Łódzki", Polska Press).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska Bogusław Sonik Paweł Zieliński Stanisław Wróbel

Wideo Sonik: KE uwielbia wykorzystywać kryzysy, by pójść jeszcze krok dalej i poszerzać swoje kompetencje

– Komisja Europejska, Unia Europejska ogólnie, bardzo sceptycznie i niechętnie podchodzi do rządów o tendencji prawicowej. Jest powiedzenie, którego używa poseł Jacek Saryusz-Wolski, że jeśli Komisja nie chce czegoś załatwić, to wsadza ten problem na żółwia – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Bogusław Sonik, poseł PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Bartłomiej Graczak Bogusław Sonik Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska

Sonik: Białorusi nie zależy na rozwiązaniu problemu, tylko jego eskalacji

- Spodziewam się kolejnych prowokacji ze strony Białorusi - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogusław Sonik, poseł KO, pytany o sytuację w Usnarzu Górnym. - Polska powinna zwrócić się do agencji europejskiej Frontex o wsparcie, by nie być posądzaną o działania bezprawne i by mieć europejskich obserwatorów uczesniczących w tej procedurze - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  Bogusław Sonik ŚWIAT Białoruś imigranci w Europie