Polskie Radio
Section05
Bogusław Sonik

Wideo Sonik: KE uwielbia wykorzystywać kryzysy, by pójść jeszcze krok dalej i poszerzać swoje kompetencje

– Komisja Europejska, Unia Europejska ogólnie, bardzo sceptycznie i niechętnie podchodzi do rządów o tendencji prawicowej. Jest powiedzenie, którego używa poseł Jacek Saryusz-Wolski, że jeśli Komisja nie chce czegoś załatwić, to wsadza ten problem na żółwia – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Bogusław Sonik, poseł PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Bartłomiej Graczak Bogusław Sonik Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska

Sonik: Białorusi nie zależy na rozwiązaniu problemu, tylko jego eskalacji

- Spodziewam się kolejnych prowokacji ze strony Białorusi - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogusław Sonik, poseł KO, pytany o sytuację w Usnarzu Górnym. - Polska powinna zwrócić się do agencji europejskiej Frontex o wsparcie, by nie być posądzaną o działania bezprawne i by mieć europejskich obserwatorów uczesniczących w tej procedurze - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  Bogusław Sonik ŚWIAT Białoruś imigranci w Europie

Andrzej Dera: data wyborów to kwestia porozumienia politycznego

– Prezydent jest uczestnikiem kampanii wyborczej więc nie wchodzi w rozmowy tego typu, dotyczące jego własnej sprawy. Prezydent mówi jedynie, że wybory powinny odbyć się wtedy, kiedy nie będą zagrażały życiu i zdrowiu obywateli - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta). Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także: Jacek Saryusz-Wolski (PiS) i Bogusław Sonik (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce Andrzej Dera Jacek Saryusz-Wolski Bogusław Sonik wybory prezydenckie 2020

Iwona Arent: Putin chce zdestabilizować sytuację w Europie

- Mamy teraz duże zadanie do wykonania, jakim jest pokazywanie na arenie międzynarodowej fałszu Rosjan - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Iwona Arent, posłanka PiS, odnosząc się do ostatnich wypowiedzi Władimira Putina na temat II wojny światowej. Bogusław Sonik z PO zauważył natomiast, że wprowadzenie takiej dezinformacji to stała taktyka jeszcze z czasów Rosji sowieckiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz Rosja Władimir Putin Bogusław Sonik

Bernacki po słowach Putina: musimy walczyć o pamięć historyczną

Nie milkną echa wypowiedzi Władimira Putina o genezie II wojny światowej. Włodzimierz Bernacki (PiS) zaznaczył, że pakt Ribbentrop-Mołotow był wypadkową imperialistycznej polityki Niemiec i Rosji i należy "walczyć o pamięć historyczną, w Polsce i na świecie". Bogusław Sonik (PO) uważa, że na świecie pamięta się o tym sojuszu, a Putin liczy na to, że będzie miał na Zachodzie partnerów, "którzy będą promować jego wizję świata".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń polityka pakt Ribbentrop-Mołotow stosunki polsko-rosyjskie Władimir Putin Bogusław Sonik Rosja

Europoseł PO: sytuacja skłoniła opozycję do zjednoczenia

- Dzisiejsza opozycja, która odnosi się niezwykle krytycznie do sposobu władzy i zawłaszczenia instytucji przez obecną większość parlamentarną, widzi politykę polską w taki sposób, że należy się zjednoczyć, tak jak zjednoczyła się strona rządząca, aby móc wygrać wybory - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PO Bogusław Sonik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europarlament polityka Bogusław Sonik Koalicja Europejska Platforma Obywatelska Brexit

Jarosław Kaczyński spotka się z Matteo Salvinim

– To są rozmowy toczące się w obrębie Unii Europejskiej – powiedział gość Trójki Karol Karski z Prawa i Sprawiedliwości. – Salvini chce zbudować ze skrajnych ugrupowań antyeuropejskich silną grupę na wzór czarnej międzynarodówki – odparł Bogusław Sonik z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka polityka Mariusz Krzemiński Karol Karski Bogusław Sonik Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Jarosław Kaczyński Matteo Salvini

Sonik: wiążę duże nadzieje z przywództwem Schetyny

Platforma Obywatelska ma w piątek przedstawić wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Nie zaprezentowała jednak dotąd kandydata na premiera, co jest niezbędnym warunkiem złożenia wniosku. – Tego typu debata w Sejmie i argumentacja, pokazująca powagę propozycji opozycyjnej, to pewien kierunek, który służy do tego, by wygrywać następne wybory, tak buduje się zaufanie – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Bogusław Sonik, poseł PO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Bogusław Sonik rząd Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Schetyna

Bogusław Sonik (PO) o integracji Unii Europejskiej

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy wiele debat poświęconych jest przyszłości Unii Europejskiej. Czy Wspólnota pójdzie w kierunku większej integracji czy rozwoju polityki regionalnej? Jaką rolę odegra w rozwoju UE Grupa Wyszehradzka? O tym w audycji 24 Pytania: Rozmowa Poranka mówił Bogusław Sonik, poseł Platformy Obywatelskiej, uczestnik XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.
Zobacz więcej na temat:  Bogusław Sonik grupa wyszehradzka kryzys w Unii Europejskiej Platforma Obywatelska Unia Europejska