X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
CETA

"Histeria wokół nowej władzy w USA jest niestosowna"

Parlament Europejski poparł w głosowaniu umowę gospodarczo-handlową między Unia Europejską i Kanadą - CETA. Skutkiem porozumienia będzie między innymi zniesie ceł na większość towarów i usług. –W obecnych układach strumienie handlu świadczą o dalekosiężnych związkach. Ta umowa podkreśla związki transatlantyckie – mówiła w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Anna Fotyga, europosłanka PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Anna Fotyga CETA Parlament Europejski Kanada Donald Trump USA Rosja

CETA: szansa czy zagrożenie dla polskich eksporterów?

Ten rok, ze względu na niepewność związaną z prezydenturą Donalda Trumpa w USA, wynikami wyborów we Francji i Niemczech, dalszymi losami Grecji, będzie pełen wyzwań dla polskich eksporterów. Do tej długiej listy właśnie doszła jeszcze jedna pozycja, a jest nią zaakceptowana przez Parlament Europejski umowa CETA, czyli porozumienie handlowe pomiędzy UE a Kanadą.
Zobacz więcej na temat:  eksport gus Główny Urząd Statystyczny Justyna Golonko Elżbieta Szczerbak Błażej Prośniewski CETA import

PE przegłosował ratyfikację umowy CETA

– Zastrzeżenia wobec CETA budziło to, że nasz rynek może być zasypany produktami importowanymi z Kanady. Natomiast jeśli popatrzymy na nasze obroty z Kanadą, to mamy dodatni bilans i dajemy sobie z tym świetnie radę – tak komentowała prof. Katarzyna Żukrowska (Instytut Studiów Międzynarodowych, Szkoła Główna Handlowa) poparcie przez Parlament Europejski dla umowy o wolnym handlu między Kanadą a Unią Europejską.  
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Kanada CETA