Polskie Radio
Section05

chatbot

Voicebot – nie będziesz musiał z nim rozmawiać. Masz prawo do rozmowy z człowiekiem

Voiceboty, czyli asystenci głosowi, stają się coraz popularniejsze. W efekcie, dzwoniąc do jakiejś firmy czy instytucji, zwykle natrafiamy na maszynę wykorzystującą AI, która z nami rozmawia i odpowiada (lub nie) na nasze pytania, skutecznie odcinając nas od tej instytucji. Nowe prawo konsumenckie ma to zmienić: klient ma mieć prawo do rozmowy z człowiekiem, zarówno zawierając transakcję, jak i składając reklamację.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA firma klient voicebot sztuczna inteligencja Piotr Firan Monika Suszek Trójka

Voiceboty - "to technologia, która ma przyszłość"

Z pół miliona rozmów przeprowadzonych przez inteligentnych asystentów głosowych z potencjalnymi klientami, tylko 10% rozmówców kończy konwersację po tym jak usłyszy, że rozmawia z botem. - Coraz częściej takie rozwiązania są wykorzystywane przez firmy - mówi Finka Heynemann, twórczyni voicebotów. - Postęp technologiczny pozwala na ich coraz lepsze działanie, a także wyższy komfort komunikacji.   
Zobacz więcej na temat:  Czwórka sztuczna inteligencja technologie Piotr Firan

Chat GPT: czy sztuczna inteligencja już niedługo zastąpi człowieka?

Prawdziwie "gorącym tematem" ostatnich dni stał się Chat GPT – program oparty na sztucznej inteligencji, który właściwie prześcignął człowieka w kwestii pozyskiwania informacji i ich udzielania. Co więcej, robi to w sposób, który właściwie nie pozwala odróżnić go od prawdziwego człowieka. Czy to oznacza początek zmierzchu przewagi człowieka nad maszynami?
Zobacz więcej na temat:  Rafał Tomański STYL ŻYCIA sztuczna inteligencja Trójka