X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Estonia

Pielgrzymka Papieża Franciszka do trzech krajów bałtyckich

Papież Franciszek rozpoczyna czterodniową pielgrzymkę na Litwę, Łotwę oraz do Estonii. Będzie to jego 25 podróż poza granicami Włoch. Przypada w 100-lecie odzyskania niepodległości przez trzy odwiedzane kraje i 25 lat po wizycie w nich Jana Pawła II.  W Polskim Radiu 24 o planach papieskiej wizyty mówił o. Stanisław Tasiemski z Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 papież Franciszek Litwa Łotwa Estonia Rosja Jan Paweł II

Polska i Estonia chcą wzmocnienia wschodniej flanki NATO

Prezydenci Polski i Estonii są za tym, by szczyt NATO w Brukseli przyniósł decyzje wzmacniające wschodnią flankę Sojuszu. Chcą też, by lipcowe spotkanie było przesłaniem jedności NATO. O takich wnioskach po rozmowie Andrzeja Dudy z Kersti Kaljulaid w estońskim Tartu poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Estonia prezydent Andrzej Duda Krzysztof Szczerski migracja NATO Ukraina

Tallin: pierwszy przystanek Rejsu Niepodległości

Dar Młodzieży jest w porcie w Tallinie. To pierwszy przystanek największej polskiej fregaty podczas rejsu dookoła świat w ramach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W stolicy Etonii odbędą się między innymi spotkania mające przybliżyć naszym sąsiadom historię Polski, występy orkiestry wojskowej i przemarsz pododdziałów kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Dar Młodzieży Rejs Niepodległości Estonia tallin

Michał Kuź: Rosja zaatakuje, nie wiemy tylko gdzie i kiedy

- Nie sądzę, żeby Polska była zagrożona atakiem militarnym ze strony Rosji – powiedział w rozmowie z dziennikarzem portalu PolskieRadiio.pl doktor Michał Kuź z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. – Jednak ze względu na swoją rolę w regionie musimy być przygotowani na podjęcie pewnych działań w przypadku ewentualnej agresji Kremla w rejonie wschodniej Ukrainy lub państw bałtyckich – mówi nasz rozmówca.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Wojna w Syrii Rosja Ukraina Estonia cyberatak ŚWIAT