X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Estonia

Michał Kuź: Rosja zaatakuje, nie wiemy tylko gdzie i kiedy

- Nie sądzę, żeby Polska była zagrożona atakiem militarnym ze strony Rosji – powiedział w rozmowie z dziennikarzem portalu PolskieRadiio.pl doktor Michał Kuź z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. – Jednak ze względu na swoją rolę w regionie musimy być przygotowani na podjęcie pewnych działań w przypadku ewentualnej agresji Kremla w rejonie wschodniej Ukrainy lub państw bałtyckich – mówi nasz rozmówca.
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Wojna w Syrii Rosja Ukraina Estonia cyberatak ŚWIAT

Szef KE pozytywnie o porozumieniu ws. sieci energetycznych

Szef Komisji Europejskiej pozytywnie ocenił porozumienie energetyczne Polski i krajów bałtyckich. Dotyczy ono synchronizacji sieci energetycznych w Europie do 2025 roku. Chodzi o odłączenie Bałtów od rosyjskiego systemu i podłączenie do europejskiego - za pośrednictwem Polski. Na ten temat rozmawiali w Brukseli premier Polski Mateusz Morawiecki z przywódcami Litwy, Łotwy i Estonii oraz przewodniczącym Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Jean-Claude Juncker Bruksela Litwa Łotwa Estonia

Marszałek RP w Wilnie. Jest wspólna odezwa ws. Nord Streamu

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przekazał pozdrowienia i wyrazy solidarności dla Litwy z okazji Dnia Odrodzenia Niepodległości.  Chcemy przywrócić aktywność zgromadzenia parlamentarnego Polski i Litwy - mówił w Sejmie w Wilnie marszałek Marek Kuchciński. Zapowiedział wzmocnioną współpracę z parlamentami państw bałtyckich i budowę szlaków łączących region, takich jak Rail Baltica czy Via Baltica, Via Carpathia.
Zobacz więcej na temat:  Litwa Marek Kuchciński relacje polsko-litewskie Łotwa Estonia ŚWIAT

"Ważne jest, że Polska ma partnerów na wschodzie"

- Ważne jest, że Polska ma partnerów na wschodzie. Jesteśmy liderem tego regionu, mamy wspólne interesy – powiedział w Debacie Dnia Grzegorz Gruchalski z Warszawskiego Forum Samorządowego. O piątkowych spotkaniach premiera Morawieckiego z premierami Litwy, Łotwy i Estonii, rozmawiali także Piotr Semka (Do Rzeczy) i Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Wilno Litwa Łotwa Estonia Piotr Semka grupa wyszehradzka

Premier: chcemy odbudować Bursztynowy Szlak

Premier Mateusz Morawiecki mówił po spotkaniu z szefami rządów państw bałtyckich w Wilnie, że Litwa, Łotwa, Estonia i Polska mają wspólny punkt widzenia na wiele kwestii dotyczących przyszłości tej części Europy. Polski premier wyraził nadzieję na utworzenie sieci połączeń, które przyczynią się, jak dawniej Bursztynowy Szlak, do rozwoju naszych krajów. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mateusz Morawiecki Litwa Łotwa Estonia handel

Narodowe święto Estonii. Stulecie ogłoszenia niepodległości

24 lutego Estonia obchodziła 100. rocznicę ogłoszenia niepodległości. Z tej okazji w Tallinie odbyła się defilada wojskowa, w której uczestniczyło około 11 000 żołnierzy i sto pojazdów jednostek armii estońskiej i kilku państw członkowskich NATO. O Estonii mówił w audycji 7 Dni Wschód Kazimierz Popławski z „Przeglądu Bałtyckiego”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Estonia Bałtyk Unia Europejska