Polskie Radio
Section05
Forum Ekonomiczne w Krynicy

Szef RMN: konieczny jest nowy system finansowania mediów

- To na pewno jest czas na zmiany i to dość radykalne zmiany; konieczny jest radykalny, nowy system finansowania mediów publicznych - mówił w środę przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Inny uczestnik debaty wiceminister kultury Paweł Lewandowski ocenił natomiast, że zmiany sposobu finansowania powinny nastąpić jak najszybciej
Zobacz więcej na temat:  Forum Ekonomiczne w Krynicy Krynica Rada Mediów Narodowych media publiczne POLSKA społeczeństwo

Prezes Wód Polskich: brakuje naturalnej retencji

Jutro minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej ogłosi szczegóły dotyczące Programu Rozwoju Retencji w Polsce. Jak przekonuje prezes Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie - Przemysław Daca - to konieczna inwestycja, ponieważ Polsce grozi niedobór wody pitnej. By tego uniknąć trzeba szybko działać - o tym między innymi z Przemysławem Dacą rozmawiał Przemysław Lis.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA woda Forum Ekonomiczne w Krynicy

Minister Cyfryzacji o internecie w każdej polskiej szkole

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program, którego celem jest wprowadzenie szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego internetu w każdej szkole w Polsce. O tym na jakim etapie realizacji znajduje się ten projekt mówił w rozmowie z Polskim Radiem minister cyfryzacji Marek Zagórski, który bierze udział jako prelegent w XVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA internet Forum Ekonomiczne w Krynicy Ministerstwo Cyfryzacji

Co najlepiej promuje Polskę na świecie?

Silna pozycja polskich firm i spółek na światowych rynkach jest najlepszą promocją naszego kraju - przekonują ekonomiści i eksperci zebrani na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Tam od wczoraj setki ekonomistów, przedstawicieli rządu i biznesu dyskutują o przyszłości polskiej i europejskiej gospodarki. W Krynicy dużo mówi się też o sposobach na zwiększenie atrakcyjności polskich produktów i usług za granicą.
Zobacz więcej na temat:  marka narodowa Justyna Golonko Forum Ekonomiczne w Krynicy