Polskie Radio
Section05
transseksualizm

TYLKO U NAS "Pierników nie wystarczy dla wszystkich". To my mamy zapłacić za szalone pomysły postępowców

Ze zbioru esejów "Tyrania postępu" (wyd. Biały Kruk) wyłania się mroczny obraz globalnych środowisk, które dążą do radykalnej zmiany relacji międzyludzkich i samego człowieka. Nad wszystkimi tymi projektami góruje chęć stworzenia nadczłowieka, człowieka-boga, kreatora, którego nie ograniczają ani płeć, ani śmierć, ani jakiekolwiek bariery ludzkiego ciała. Jest to chęć dobrze znana, wyrażana także w poprzednich pokoleniach, co często kończyło się rządami dyktatur i masowymi zbrodniami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja eutanazja homoseksualizm gender transseksualizm Andrzej Nowak Wojciech Roszkowski

"Utrzymanie spójnego podejścia jest uzasadnione". Brytyjski Sąd Najwyższy przeciwko paszportom neutralnym płciowo

Brytyjski Sąd Najwyższy jednomyślnie odrzucił skargę na brak możliwości wydawania paszportów neutralnych płciowo dla osób, które nie identyfikują się ani jako kobieta, ani mężczyzna. Sędziowie wskazali jako "uzasadnioną" konieczność utrzymania spójnego podejścia do kwestii płci w całym prawie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Anglia LGBT transseksualizm

"Głębokie nieporozumienie". Psychoterapeuta o przyjmowaniu deklaracji chęci zmiany płci przez dzieci

- Przyjmowanie deklaracji o chęci zmiany płci od dzieci z pełną afirmacją, jest dla mnie głębokim nieporozumieniem. Dorośli czy świat medycyny, nauki nie powinni tego typu deklaracji składanych przez dzieci wspierać, ponieważ to są przecież tylko dzieci, w pełnym znaczeniu tego słowa - powiedział na antenie Polskiego radia 24 psychoterapeuta dr Andrzej Margasiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 transseksualizm ŚWIAT Wielka Brytania kobieta mężczyzna LGBT Szkocja rozwój dziecka rozwój dzieci

Przekształcenie katedry Notre Dame w centrum LGBT? To pomysł transseksualnego pisarza

Paul B. Preciado - transseksualny pisarz hiszpański - opublikował artykuł, w którym proponuje przekształcenie katedry Notre Dame w centrum LGBT. Pomysł ten jest odpowiedzią na publikację raportu nt. nadużyć seksualnych wśród duchownych. Autor nawołuje też do "impeachmentu" i likwidacji Kościoła. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Kościół katolicki LGBT religia Notre Dame Paryż transseksualizm

"Doprowadzi do negatywnych zjawisk w społeczeństwie". Abp Grenady o ustawie hiszpańskiego rządu dot. zmiany płci

W Hiszpanii pod koniec czerwca została przyjęta ustawa dotycząca zmiany płci. Według przepisów zatwierdzonych przez centrolewicowy rząd Pedro Sáncheza, zwanymi ustawą trans, przewiduje się możliwość zmiany płci na inną niż biologiczna na podstawie jedynie woli zainteresowanej osoby.
Zobacz więcej na temat:  LGBT homoseksualizm transseksualizm prawo Kościół katolicki ŚWIAT Europa Hiszpania

"Indoktrynacja dzieci i handel hormonami". Waldemar Krysiak o forach dla trans-aktywistów

- Na prywatnych grupach trans-aktywistów w internecie odbywa się indoktrynacja dzieci w kierunku jak najwcześniejszej zmiany płci. Trwa tam handel hormonami. Po zdobyciu zaufania, sam byłem uczestnikiem takiej grupy. Praktycznie od razu zgłosiły się do mnie osoby, które chciały sprzedać hormony - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Krysiak, twórca bloga "Gej przeciwko światu". 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Polskie Radio 24 LGBT POLSKA transseksualizm społeczeństwo

Prof. Marciniak: temat karty LGBT+ nieopłacalny politycznie

- Temat karty LGBT+ niczego, w sensie politycznym, Koalicji Europejskiej nie przyniesie – oceniła prof. Ewa Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W Polskim Radiu 24 komentarz do debaty w polskiej przestrzeni publicznej, która rozgorzała po podpisaniu przez prezydenta Warszawy karty LGBT+.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 deklaracja LGBT+ Warszawa Rafał Trzaskowski homoseksualizm transseksualizm polityka

Mikołaj Pawlak: nakłaniam do wyciszenia emocji ws. LGBT+

– Moim obowiązkiem jest ochrona praw dzieci, konstytucyjnych i ustawowych. Skupiam się na przepisach i dlatego chciałbym porozmawiać z prezydentem Warszawy – powiedział Mikołaj Pawlak, rzecznik praw dziecka. Gość Polskiego Radia 24 zaapelował do Rafała Trzaskowskiego o spotkanie w sprawie deklaracji LGBT+.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 deklaracja LGBT+ Rafał Trzaskowski Warszawa homoseksualizm transseksualizm społeczeństwo dzieci wychowanie

Publicysta: temat edukacji seksualnej polaryzuje Polaków

– Tematy dotyczące LGBT, wychowania dzieci oraz edukacji seksualnej polaryzują i sprawiają, że o tych kwestiach dyskutuje się przy polskich stołach. Pytanie, czy jest to już wojna, czy element naturalnego sporu cywilizacyjnego – zastanawiał się na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Makowski, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 deklaracja LGBT+ Warszawa Rafał Trzaskowski homoseksualizm transseksualizm wychowanie dzieci społeczeństwo

Deklaracja LGBT+. "Zapisy nawiązujące do WHO są agresywne"

– Zapisy w deklaracji, które powołują się na wytyczne WHO, są bardzo agresywne, ale znajdują się w gestii rodziców – powiedział Paweł Pudłowski, szef klubu Nowoczesnej. – Zapoznałem się również z głównymi założeniami deklaracji LGBT+ i nie zauważyłem w nich niczego zdrożnego. Odnoszą się do tego, by szanować się wzajemnie i żeby panowała tolerancja – dodał w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Nowoczesna deklaracja homoseksualizm transseksualizm Rafał Trzaskowski Warszawa