Polskie Radio
Section05
Karolina Cicha

Mapa do karaimskiego skarbu

Po raz pierwszy w historii konkursów fonograficznych Polskiego Radia przyszło nam nagrodzić jedno wydawnictwo w dwóch kategoriach: „Karaimska Mapa Muzyczna” jako album dwupłytowy został wyróżniony za muzykę folkową dla Karoliny Cichej & Company oraz za muzykę źródeł dla Związku Karaimów Polskich i Karoliny Cichej.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Kuba Borysiak Karolina Cicha mniejszości narodowe Nowa Tradycja

W różanej tonacji. Oczy, Sokół i Bovska w Trójce

Motywem przewodnim wtorkowego wydania audycji "Nasza tonacja" były róże. Radosław Okrasko, zapewne mając w pamięci niedawne walentynki, zaprezentował nam m.in. utwór "Róża" w wykonaniu tria Oczy, rapową wersję wiersza Tadeusza Różewicza "Zielona róża" autorstwa Sokoła, Hadesa i Sampler Orchestra oraz "Dziką" Bovskiej.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Okrasko Trójka MUZYKA muzyka hp sokół Strachy na Lachy Bovska Karolina Cicha

"Gramy dla Syrii". Pomóż ofiarom wojny

- Zaśpiewam m.in. piosenkę Kazika Staszewskiego o czterech jeźdźcach Apokalipsy. Trzech z nich wiezie śmierć, wojnę i głód. Ale czwarty niesie miłość, wiarę i nadzieję. I jest potężniejszy od tamtych – opowiadała Karolina Cicha o koncercie charytatywnym w Muzeum POLIN w Warszawie, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla syryjskich cywilów.
Zobacz więcej na temat:  Syria koncert Karolina Cicha Paweł Siwek MUZYKA KULTURA