Polskie Radio
Section05
Kreml

Loterie z mieszkaniami, prezenty, samochody. Rosyjska opozycja ostrzega: ludzie Kremla przekupują wyborców

- W Rosji dochodzi do przekupstw wyborczych - ostrzega tamtejsza opozycja. 1 lipca Rosjanie pójdą do urn, aby wypowiedzieć się w referendum na temat reformy konstytucji. Według portalu informacyjnego "Meduza" w wielu regionach lokalni urzędnicy w ramach kampanii wyborczej organizują loterie, w których można wygrać maskotkę, samochód, a nawet mieszkanie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Kreml wybory w Rosji

Historyk skazany na 3,5 roku łagru. Polski MSZ: kolejna odsłona rosyjskiej wojny z pamięcią

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oświadczeniu w związku ze skazaniem historyka "Memoriału" Jurija Dmitrijewa podkreśla, że Polska konsekwentnie sprzeciwia się wszelkim formom represji, w tym wobec niezależnych historyków. Resort nazwał skazanie Jurija Dmitrijewa na 3,5 roku kolonii karnej w zakończonym po latach procesie sądowym, "kolejną odsłoną wojny z pamięcią prowadzonej przez najwyższe rosyjskie władze".
Zobacz więcej na temat:  MSZ Rosja dyplomacja Kreml

W Rosji podjęto próbę rehabilitacji Paktu Ribbentrop-Mołotow

W Rosji podjęto próbę zafałszowania historii II wojny światowej. W ubiegłym tygodniu rosyjski deputowany złożył projekt ustawy o unieważnieniu radzieckiej rezolucji, potępiającej pakt Ribbentrop-Mołotow. W poniedziałek, jak poinformowała agencja Ria Novosti, grupa prokremlowskich historyków i działaczy społecznych poprosiła parlament, aby jak najszybciej zajął się tą sprawą.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Joachim von Ribbentrop Wiaczesław Mołotow III Rzesza Związek Sowiecki Józef Stalin Władimir Putin Kreml historia Polski