Polskie Radio
Section05
Marek Kuchciński

Marszałek RP w Wilnie. Jest wspólna odezwa ws. Nord Streamu

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przekazał pozdrowienia i wyrazy solidarności dla Litwy z okazji Dnia Odrodzenia Niepodległości.  Chcemy przywrócić aktywność zgromadzenia parlamentarnego Polski i Litwy - mówił w Sejmie w Wilnie marszałek Marek Kuchciński. Zapowiedział wzmocnioną współpracę z parlamentami państw bałtyckich i budowę szlaków łączących region, takich jak Rail Baltica czy Via Baltica, Via Carpathia.
Zobacz więcej na temat:  Litwa Marek Kuchciński relacje polsko-litewskie Łotwa Estonia ŚWIAT

"Nord Stream 2 godzi w interesy Polski". Nowa inicjatywa

Gazociąg Nord Stream II jest ukierunkowany na pogłębienie zależności energetycznej państw Unii Europejskiej od Rosji – napisano w podpisanym w Wilnie, m.in. przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, liście skierowanym do przewodniczących parlamentów państw europejskich. W Gorącym Temacie relacja Kamila Zalewskiego, korespondenta Polskiego Radia w Wilnie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nord Stream 2 Łotwa bezpieczeństwo energetyczne Litwa Ukraina Mołdawia Unia Europejska Marek Kuchciński

W Sejmie wystawa "W drodze do niepodległości"

- Obchody niepodległości skłaniają nas do kilku refleksji między innymi, że niepodległość jest jedną z najważniejszych wartości - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński otwierając w Sejmie wystawę "W drodze do niepodległości". Minister środowiska Henryk Kowalczyk, który był jednym z inicjatorów projektu, powiedział, że pomysł był dla niego "niezwykle ważny".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Marek Kuchciński Henryk Kowalczyk

"Udział prezydenta w rekonstrukcji rządu konieczny"

Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w czwartek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Rozmowy dotyczyły rekonstrukcji rządu. W audycji Debata Dnia komentarz Michała Rachonia (TVP Info) i Sebastiana Gajewskiego (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Ryszard Terlecki rekonstrukcja rządu Jarosław Kaczyński rząd Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda Marek Kuchciński Michał Rachoń Sebastian Gajewski