Polskie Radio
Section05
Marek Kuchciński

Nowelizacja ustawy o sądownictwie. Szef KPRM liczy na porozumienie w rządzie

- Moim zdaniem potrzebne jest porozumienie i jest szansa na porozumienie z Solidarną Polską, jeśli chodzi o reformę polskiego sądownictwa - powiedział w Polskim Radiu 24 szef KPRM Marek Kuchciński, komentując spotkanie premiera i ministra sprawiedliwości. - Jest czas na poważne pochylenie się nad tym projektem - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowy Plan Odbudowy Marek Kuchciński sądownictwo Krajowy Plan Odbudowy Sąd Najwyższy Zbigniew Ziobro Solidarna Polska

PR24 Kuchciński: trzecia kadencja PiS jest na wyciągnięcie ręki

Marek Kuchciński ocenił w Polskim Radiu 24, że jeśli chodzi o trzecią kadencję PiS-u, to jest "umiarkowanym optymistą". - To jest kwestia skutecznego dotarcia do obywateli i przekazania im informacji o tak dobrych rezultatach w polityce państwa, jakie rząd Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich latach osiągnął w zakresie bezpieczeństwa i poprawy poziomu życia obywateli - mówił szef KPRM.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Marek Kuchciński POLSKA polityka PiS Sejm wybory

WYWIAD Szef KPRM o Tusku: jest człowiekiem niewiarygodnym i agresywnym

Odradzałbym prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu rozmowę z szefem PO Donaldem Tuskiem - człowiekiem, który jest niewiarygodny i agresywny - powiedział szef KPRM Marek Kuchciński, pytany o pomysł debaty Kaczyński-Tusk. Słowa szefa PO, że w debacie będzie "czuły i delikatny" skomentował: "Ubrał się diabeł w ornat i na mszę dzwoni".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk opozycja Jarosław Kaczyński PiS Marek Kuchciński

"Porozumienia trzeba szukać do końca". Szef KPRM o sporze z UE ws. KPO

Szef Kancelarii Premiera Marek Kuchciński powiedział w Polskim Radiu 24, że "Polska nie powinna zamykać drzwi przed Unią Europejską, a raczej do końca szukać porozumienia". Temu właśnie mają służyć kolejne rozmowy w sprawie KPO, które prowadzić będzie minister do spraw europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Kuchciński polityka Krajowy Program Odbudowy Unia Europejska

Premier powołał Marka Kuchcińskiego na szefa KPRM. Przedstawiamy jego sylwetkę

Premier Mateusz Morawiecki powołał Marka Kuchcińskiego na szefa KPRM. Szef rządu podczas spotkania pracowników z nowym szefem Kancelarii Premiera dziękował odchodzącemu z tej funkcji Michałowi Dworczykowi. Jak mówił, "za to, że zawsze dawał z siebie maksimum". - Dziękuję również nowemu szefowi Markowi Kuchcińskiemu za to, że podjął się tej trudnej roli - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Marek Kuchciński kancelaria premiera Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka

Marek Kuchciński wydał oświadczenie. Zapowiada kroki prawne. "To kłamstwa i zniesławienia krzywdzące mnie i rodzinę"

Kategorycznie stwierdzam, iż insynuacje sugerujące jakikolwiek mój związek z nieobyczajnym zachowaniem czy przestępstwem są nieprawdziwe; wobec osób lub podmiotów, które powtarzały te zniewagi, wszcząłem stosowne kroki prawne w trybie cywilnym i karnym - oświadczył Marek Kuchciński (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Kuchciński kancelaria premiera

Nieoficjalnie: Marek Kuchciński w środę zostanie powołany na ministra w KPRM

- Na pewno w tym tygodniu, prawdopodobnie będzie to w dniu jutrzejszym, Marek Kuchciński zostanie powołany na ministra w Kancelarii Premiera - przekazał we wtorek w Polskim Radiu 24 sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Informacje te potwierdziły też nieoficjalne źródła PAP w Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Kuchciński Mateusz Morawiecki kancelaria premiera Prawo i Sprawiedliwość

"To zacieśni współpracę premiera z Radą Doradców". Poseł PiS o nominacji Marka Kuchcińskiego na szefa KPRM

- Marek Kuchciński jest członkiem Rady Doradców Politycznych premiera Mateusza Morawieckiego. Jako doświadczony polityk z całą pewnością spełnił swoją rolę i myślę, że nadal będzie pełnił tę funkcję doradczą. Jednak teraz będzie mu o wiele łatwiej doradzać, ponieważ będzie prowadził "kuchnię" premiera - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 POLSKA polityka kancelaria premiera Marek Kuchciński

TYLKO U NAS Marek Kuchciński zostanie nowym szefem KPRM. Senator PiS: to autorski pomysł premiera

W przyszłym tygodniu Marek Kuchciński ma oficjalnie zostać szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Już dziś jest jednym z najbliższych współpracowników politycznych pana premiera - mówi portalowi PolskieRadio24.pl senator PiS Wojciech Skurkiewicz. Kandydaturę krytykuje opozycja. - Szefem kancelarii będzie malowanym - uważa Krzysztof Gawkowski z Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  PiS Marek Kuchciński Sejm rząd polityka POLSKA kancelaria premiera

Mateusz Morawiecki: powołanie Marka Kuchcińskiego na szefa KPRM to mój autorski pomysł

W czwartek premier Mateusz Morawiecki powiedział dziennikarzom, że powołanie Marka Kuchcińskiego na szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów to jego autorski pomysł. - Poprosiłem marszałka, żeby współpracował ze mną i cieszę się, że chce się podjąć tej roli - dodał.
Zobacz więcej na temat:  kancelaria premiera Mateusz Morawiecki POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość rząd Michał Dworczyk Marek Kuchciński