Polskie Radio
Section05
Marek Kuchciński

"Udział prezydenta w rekonstrukcji rządu konieczny"

Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w czwartek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Rozmowy dotyczyły rekonstrukcji rządu. W audycji Debata Dnia komentarz Michała Rachonia (TVP Info) i Sebastiana Gajewskiego (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Ryszard Terlecki rekonstrukcja rządu Jarosław Kaczyński rząd Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda Marek Kuchciński Michał Rachoń Sebastian Gajewski

Spotkanie prezydenta z premier w Belwederze

W Belwederze zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu i Senatu, Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim. Według nieoficjalnych informacji, spotkanie odbyło na prośbę szefowej rządu i marszałków. Spotkanie relacjonuje reporterka Polskiego Radia 24 Ewa Wasążnik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa Sąd Najwyższy prezydent Andrzej Duda Beata Szydło Marek Kuchciński Stanisław Karczewski krs PiS

Ukraina: w Truskawcu Forum Rozwoju Lokalnego

Na Forum Rozwoju Lokalnego spotkali się na przedstawiciele parlamentów, administracji rządowej i samorządów z Polski i Ukrainy, a także firm i organizacji pozarządowych. Celem dwudniowego spotkania jest dyskusja o możliwościach dalszego rozwoju regionu Karpat. Uczestnicy Forum debatują również na temat decentralizacji różnych sfer życia publicznego. Forum Rozwoju Lokalnego relacjonowała w audycji Gorący Temat Iwona Piętak Polskiego Radia Rzeszów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Kuchciński Ukraina Rzeszów samorząd

Andrzej Duda: referendum ws. uchodźców przy okazji wyborów

Prezydent rozpoczyna konsultacje w sprawie planowanego na 11 listopada przyszłego roku referendum konstytucyjnego. Andrzej Duda w czwartek spotka się z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, a w poniedziałek z Pawłem Kukizem i przedstawicielami jego ugrupowania. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda referendum konstytucja Marek Kuchciński Stanisław Karczewski Paweł Kukiz uchodźcy