X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Monachium

Mike Pence w Monachium: USA twardo wspierają NATO

Podczas 53. Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium wiceprezydent USA zapewnił o ciągłości sojuszu z Europą. Podkreślał, że Stany Zjednoczone nie zmienią swojej polityki wobec Starego Kontynentu. O wystąpieniu Mike'a Pence'a mówili w Polskim Radiu 24 Wojciech Cegielski, specjalny wysłannik Polskiegio Radia do Monachium i ekspert ds. międzynarodowych Wojciech Przybylski (Res Publika Nowa, Visegraad Insight).
Zobacz więcej na temat:  USA NATO Monachium Mike Pence Andrzej Duda

Czy Niemcom uda się zwiększyć wydatki na obronność?

Niemcy zwiększą wydatki na obronność. Zapowiedziała to kanclerz Angela Merkel w czasie dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Tymczasem szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel przyznaje, że jego kraj może mieć problem ze znalezieniem 25 miliardów euro, tak by osiągnąć narzucony przez NATO poziom wydatków na obronność, wynoszący dla wszystkich państw członkowskich 2 procent PKB.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Monachium NATO wojsko Angela Merkel

W Monachium o bezpieczeństwie. "Wiatr zmian"

Trwa 53. monachijska Konferencja Bezpieczeństwa. Prezydent Andrzej Duda powiedział w jej trakcie, że w całym świecie Zachodu "odczuwalny jest wiatr zmian, a elity polityczne nie powinny ich zatrzymywać, ponieważ są one nieuniknione". Senator amerykański John McCain podkreślił z kolei, że nadszedł czas "testowania Stanów Zjednoczonych". Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Agnieszka Borowska (Telewizja Republika), Magdalena Piejko (Gazeta Polska), Barbara Sułek-Kowalska (Tygodnik Idziemy) i Michał Matys (Gazeta Wyborcza).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Rosja NATO bezpieczeństwo Europa Donald Trump Monachium Andrzej Duda

"Wojna informacyjna Rosji to może być największe zagrożenie"

- Czy Zachód jest w stanie obronić się przed manipulacją, dezinformacją Rosji, wpływaniem na procesy demokratyczne? Kto wie, czy nie jest to największe zagrożenie, z którym musimy się zmierzyć - mówił w Jedynce rzecznik prezydenta Marek Magierowski. Dodał, że Moskwa testuje Zachód, jak zawsze po zmianie władzy w USA, tak jak za czasów ZSRR.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Marek Magierowski USA Monachium Andrzej Duda Krzysztof Grzesiowski