X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Monachium

„Premier Morawiecki skorzystał w Monachium z wolności słowa”

Premier Mateusz Morawiecki opowiedział się za wzmocnieniem współpracy europejskiej w dziedzinie obronności. Szef polskiego rządu wygłosił przemówienie podczas międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Do słów prezesa Rady Ministrów odniósł się w audycji „Północ-Południe” prof. Maciej Drzonek, politolog z Instytutu Politologii i Europeistyki z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Niemcy Monachium Europa Unia Europejska NATO Rosja

"USA nie zgodzą się na aneksję Krymu de iure"

Stany Zjednoczone wspierają NATO - zapewniał na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium nowy amerykański wiceprezydent Mike Pence. Zapewnił, że zaangażowanie w Sojuszu jest mocne i niezmienne. O spotkaniu przywódców krajów członkowskich mówił w audycji Światowa Szachownica Andrzej Talaga, komentator międzynarodowy.
Zobacz więcej na temat:  USA Mike Pence Stany Zjednoczone NATO Monachium Andrzej Talaga Barack Obama Krym Światowa Szachownica - archiwalne

Konferencja w Monachium. "Pojawiło się ziarno niezgody"

W niedzielę zakończyło się jedno z najważniejszych spotkań polityków i ekspertów bezpieczeństwa na świecie – 53. Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa. USA reprezentowali wiceprezydent Mike Pence i sekretarz obrony James Mattis, którzy nawoływali przywódców innych państw NATO do zwiększenia środków na obronność. Gościem Polskiego Radia 24 był amerykanista Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Monachium NATO Mike Pence

Deklaracje wiceprezydenta USA. "Z ocenami należy poczekać"

- Sprawy NATO i bezpieczeństwa są ściśle powiązane z Unią Europejską. Jeśli ktoś je widzi oddzielnie to niczego w całości nie zobaczy i nie podejmie dobrych decyzji – powiedział w programie Świat w Południe dr Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Odniósł się w ten sposób do zakończonej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Monachium konferencja NATO Unia Europejska Paweł Kowal Rosja Niemcy

„Europa może się cieszyć z tego, co usłyszała od wiceprezydenta USA"

W Monachium zakończyła się 53. Konferencja Bezpieczeństwa. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali pierwszego oficjalnego przemówienia administracji rządu USA. O tym, czy stanowisko Stanów Zjednoczonych, mogli przyjąć z zadowoleniem politycy innych krajów,  mówił w programie Punkt Widzenia dr Bartosz Rydliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka USA Unia Europejska Monachium Rosja Ukraina Petro Poroszenko