X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Nursułtan Nazarbajew

Czy Kazachstan zbliża się do politycznego świata Zachodu?

Systematyczne zacieśnienie relacji ze Stanami Zjednoczonymi oraz przeprowadzenie szeregu reform mających na celu rozwój gospodarczy kraju w kapitalistycznym duchu. Tak prezentują się jedne z najważniejszych osiągnięć prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa. Czy państwo to zdecydowało się na przyłączenie do świata zachodniego? Jak mocne są w nim wpływy Rosji, które mogą utrudnić ten proces?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kazachstan Wojciech Górecki USA Rosja Nursułtan Nazarbajew

„Kazachstan wymarzonym partnerem gospodarczym dla Polski”

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Kazachstanie gdzie, oprócz rozmów z prezydentem tego kraju - Nursułtanem Nazarbajew, otworzył uroczystość Narodowego Dnia Polskiego na Expo 2017 w Astanie. O Polsko-Kazachstańskim Forum Gospodarczym i relacjach gospodarczych Polski z Kazachstanem mówił w Polskim Radiu 24 wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Kazachstan prezydent Nursułtan Nazarbajew

Co czeka Kazachstan? "Wiele zależy od następcy Nazarbajewa"

- Obecny prezydent prowadzi politykę dobrych relacji z Rosją i międzyetnicznej zgody w kraju, gdzie dominują dwa etnosy, kazachski i rosyjski. Ta konstrukcja się sprawdza  - mówił w specjalnym wydaniu audycji "Więcej świata" Andriej Czebotariow, politolog. Mowa była też o przejściu na alfabet łaciński, o odrodzeniu kazachskim i Polakach w Kazachstanie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kazachstan Krzysztof Renik Azja Centralna Nursułtan Nazarbajew Unia Eurazjatycka Rosja

Nasz wywiad Kazachstan: wybory ze strachu przed Putinem

Kazachstan ze smutkiem patrzy na Ukrainę. Elity boją się scenariusza z Donbasu. A stary Nursułtan Nazarbajew po tych wyborach musi przygotować kraj na swoją rezygnację. Prawdopodobnie zmieni system władzy, ale musi mieć na to zgodę Putina – o tym mówił portalowi PolskieRadio.pl Jewgienij Żowtis,kazachski obrońca praw człowieka.
Zobacz więcej na temat:  Kazachstan Nursułtan Nazarbajew prawa człowieka Rosja Władimir Putin ZSRR