Polskie Radio
Section05
Petro Poroszenko

TYLKO U NAS VR Euromajdan - wirtualny szlak zbrodni sprzed pięciu lat

W Warszawie odbyła się polska premiera projektu Aftermath VR: Euromaidan. Ukraińska wytwórnia, wykorzystując technologię wirtualnej rzeczywistości, opowiada o tragicznych wydarzeniach sprzed pięciu lat. - Zakładając wirtualne gogle można zobaczyć skalę dramatu, który wtedy sie rozegrał - mówi reporterowi portalu PolskieRadio24.pl Kyrylo Zhylinskyi, współtwórca projektu. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Petro Poroszenko Euromajdan Rosja Krym Władimir Putin wirtualna rzeczywistość POLSKA

NASZ WYWIAD Ambasador Ukrainy mówi o wstrzymaniu Nord Stream 2

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia mówi w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl, że poza oświadczeniami UE, ONZ i Stanów Zjednoczonych, które krytykują Rosję za przejęcie ukraińskich okrętów i pojmanie marynarzy, muszą iść konkretne działania. - Tymi działaniami może być zwiększenie sankcji, przedłużenie ich albo wstrzymanie Nord Stream 2 - precyzuje dyplomata.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina POLSKA Władimir Putin Petro Poroszenko wojna na Ukrainie stan wojenny

Umowa o współpracy Poroszenki z patriarchą Konstanynopola

Przebywający z wizytą w Turcji prezydent Ukrainy podpisał z prawosławnym patriarchą Bartłomiejem umowę o współpracy przy utworzeniu lokalnej ukraińskiej Cerkwi. Ukraińskie władze i wielu ukraińskich prawosławnych oczekują nadania przez Konstantynopol statusu autokefalii Cerkwi na Ukrainie. Umowa o współpracy jest kolejnym krokiem do niezależności ukraińskiego prawosławia. 
Zobacz więcej na temat:  Ukraina ŚWIAT Petro Poroszenko Konstantynopol cerkiew prawosławna