Polskie Radio
Section05
organizacje polonijne

Jak wygląda życie rodaków za granicą? "Płynie w nas polska krew"

- Pracując z młodzieżą i dorosłymi, widzę, że cały czas ta polskość jest obecna, że płynie w nas polska krew, że mamy to coś, co ja nazywam polskim genem - powiedziała działaczka polonijna mieszkająca w USA Elżbieta Laskowska. Gościem audycji w Polskim Radiu 24 był także Janusz Olechny, który wskazał, że krzewienie polskich wartości wymaga żmudnej pracy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polonia w USA Polonia Stany Zjednoczone Ameryka KULTURA organizacje polonijne Polacy za granicą emigracja

"Polonia dumnie podtrzymuje więź z krajem". Wizyta Adama Kwiatkowskiego w USA

- Odwiedziłem Clearwater na Florydzie po to, by spotkać się z liderami polskich organizacji, po to by z nimi porozmawiać. Cieszę się, że Polacy są dumni z tego, że tak daleko od kraju tę polskość podtrzymują - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Polonia w USA Polonia USA Adam Kwiatkowski kancelaria prezydenta organizacje polonijne Ameryka Stany Zjednoczone Polacy za granicą Marek Wałkuski Polskie Radio 24 ŚWIAT

Antoni Macierewicz: nie ma zgody na tego typu żądania

- Nie ma zgody polskiego rządu na jakiekolwiek żądania tego typu. W notatce jest ujawniona rozmowa, w której strona amerykańska naciska na Jacka Chodorowicza, żeby zacząć rozmowy ze środowiskiem żydowskim. Polska nie będzie takich rozmów prowadziła. Ta sprawa jest już zamknięta - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, odnosząc się do kwestii odzyskiwania majątków żydowskich przez organizacje zrzeszające ofiary Holokaustu.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz POLSKA organizacje polonijne Holokaust Żydzi