X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Program Za Życiem

Jaki był 2018 r. dla polityki socjalnej?

"2018 r. to kontynuacja ważnych programów społecznych, ale też nowe rozwiązania" - podało MRPiPS. Zapowiedziało, że np. w projekcie budżetu na 2019 r. na Kartę Dużej Rodziny przeznaczono o ok. 12 mln zł więcej niż w br. Będą mogli ją otrzymać też rodzice, którzy wychowali troje lub więcej dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej program 500+ Program Za Życiem PiS 2018 budżet Polski Rodzina 500+ rodzina

Ofensywa legislacyjna Prawa i Sprawiedliwości

Sejm podczas piątkowego posiedzenia zajmie się m.in. nowelizacją ustawy o podatku VAT, projektem ustawy "Za życiem", projektem ustawy o powołaniu Wojsk Obrony Terytorialnej i kolejnymi projektami ustaw dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego. O ofensywie legislacyjnej PiS mówili w Debacie Poranka Agata Szczęśniak i dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Anusz Prawo i Sprawiedliwość Program Za Życiem rząd Beaty Szydło Sejm Trybunał Konstytucyjny ustawa Wojska Obrony Terytorialnej

"Wszystko wskazuje, że minister Anna Zalewska ocaleje"

Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, stawił się w Prokuraturze Krajowej w Katowicach. – Prezes Kwiatkowski wie, że niczego złego nie zrobił. Jako obywatele powinniśmy sobie życzyć, żeby tak było. Albo wie, że "ma coś za uszami", ale nic mu nie można zrobić, co byłoby z punktu widzenia obywateli gorszym scenariuszem – mówił w audycji Punkt Widzenia dr hab. Mikołaj Cześnik, prof. Uniwersytetu SWPS, członek zarządu Fundacji Batorego.
Zobacz więcej na temat:  Anna Zalewska Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli Platforma Obywatelska polityka POLSKA Polskie Radio 24 Program Za Życiem prokuratura